Październik 23 2019 00:05:39

WITAMY W PARAFII MIASTECZKO KRAJEŃSKIE.

Nasza wspólnota parafialna funkcjonuje już od prawie 500 lat. Przez ten okres przechodziła różne koleje losu. Były czasy wzlotu i upadku, radości i smutku, wzniosłych działań i zniechęcenia, wolności i zniewolenia. Dzięki przywiązaniu do wiary ojców, wspólnej troski o kościół i parafię, potrafiliśmy jednak przetrwać. Na to, czym jest nasza parafia dzisiaj, pracowały całe pokolenia dobrych ludzi i wielu oddanych Chrystusowi kapłanów. Ta praca cały czas wydaje pozytywne owoce. Potrafimy się cieszyć tym co mamy, jesteśmy otwarci na innych, potrafimy współczuć i nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.
Nasza parafia nie jest duża, zamieszkuje ją na dzień dzisiejszy 2350 osób. W jej skład wchodzi 10 miejscowości. Oprócz Miasteczka Krajeńskiego, są to: Arentowo, Brzostowo Stare i Nowe z Marianowem, Grabionna, Miasteczko-Huby wraz z Kocewem oraz Wolsko Dolne i Górne. Administracyjnie należy do dekanatu Wysoka i Diecezji Bydgoskiej. Obecny budynek kościoła (już trzeci w historii), pochodzi z końca XIX wieku. To właśnie tutaj, jako wikariusz, pracował późniejszy Prymas Polski, ks. Kardynał Józef Glemp. Obok świątyni znajduje się cmentarz grzebalny, gdzie w roku 1937 pochowany został nasz bohater narodowy, Michał Drzymała.

NIE POZOSTAŃMY OBOJĘTNI
LIST DO PARAFIAN - RENOWACJA MISJI
INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW WYJEŻDŻAJĄCYCH 1 SIERPNIA 2019 ROKU DO RZYMU.

1. Wyjazd nastąpi w nocy ze środy 31 lipca/ czwartek 1 sierpnia. Zbiórka przy krzyżu o godz. 2.00
2. Proszę pamiętać o dokumencie tożsamości, pieniądzach.
3. Proszę zrobić “ksero” dowodu osobistego lub paszportu – na wszelki wypadek....
4. Kto nie ma, jeszcze jest czas wyrobić sobie w NFZ kartę EKUZ.
5. Aktualny program pielgrzymki można przeczytać tutaj, a następnie skopiować i wydrukować.

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ
JA W INTERNECIE, CZYLI BEZPŁATNE SZKOLENIA KOMPUTEROWE

W ramach współpracy z Urzędem Gminy w Miasteczku Krajeńskim, zachęcam mieszkańców naszej Parafii do zapisania się i wzięcia udziału w KURSIE INTERNETOWYM. Oprócz zdobycia nowych umiejętności, możemy przyczynić się do tego, że Szkoła Podstawowa w Miasteczku otrzyma 12 nowych komputerów, które będą służyły naszym dzieciom. A więc zyskamy podwójnie – starsi i młodsi.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie gminy Miasteczko Krajeńskie.