Kwiecień 01 2020 13:07:10
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
BOŻE NARODZENIE 2011


ŻŁÓBEK W NASZYM KOŚCIELE

RORATY 2011

Jak w każdej parafii, tak i u nas przygotowywaliśmy się na spotkanie z Panem Jezusem, uczestnicząc w Mszach świętych roratnich w naszym kościele. Gromadziliśmy się wspólnie - dzieci wraz z dorosłymi - w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dzieci przychodziły ze swoimi lampionami, które zawsze przypominają o potrzebie gotowości i czuwania, jak panny mądre w Ewangelijnym opisie czekania na Oblubieńca.
Każdego dnia dzieci otrzymywały naklejki z wizerunkami Świętych i Błogosławionych, których życie i charakterystykę przedstawiał wszystkim sam św. Mikołaj, który do nas przychodził. Rozmawiał z dziećmi i odpowiadał na pytania.
Na zakończenie roratniej Mszy św. spośród serduszek, które przynosiły dzieci losowaliśmy dwójkę dzieci, które do domów zabierały figurki Matki Bożej i św. Józefa, by tam modlić się w gronie swoich bliskich za swoją rodzinę i za wszystkie rodziny naszej Parafii.
W ostatnim dniu, wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami.
Oby te adwentowe spotkania modlitewne owocowały na dobre przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia i cały Nowy Rok 2012.

ZOBACZ ZDJĘCIA wykonane przez panią Hannę Rozental.

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz

30.10.2011 INFORMACJE DOTYCZĄCE DNIA 1. LISTOPADA

Msze św.:
w poniedziałek o godz. 17.00 już z Uroczystości Wszystkich Świętych.
We wtorek 1 listopada – godz. 8.00 i 9.30. Następna Msza św. o godz. 13.00 w kościele, po czym wyruszy procesja żałobna na cmentarz. W czasie procesji odmawiamy różaniec za zmarłych i przy kolejnych stacjach modlimy się za zmarłych.


PRACE NA CMENTARZU ZAKOŃCZONO !!!
Zakończono już prace na cmentarzu. Przez kolejne 4 miesiące wykonano cały szereg prac, które sprawiły, że miejsce to jest teraz po prostu piękne. W tym roku pójdziemy z procesją „suchą nogą”. Udało się położyć ponad 1000 m2 chodników z kostki brukowej, postawić blisko 450 mb ogrodzenia. Cmentarz został powiększony. Dodatkowo (co nie było planowane) położyliśmy kostkę przy dojściu do cmentarza od strony kościoła. Czeka nas jeszcze usunięcie suchych drzew, na co mamy już stosowne pozwolenie.
Wartość wykonanych prac wg umowy z wykonawcą wynosi nieco ponad 374 tys. złotych. Z tego 75% dofinansowania z funduszy unijnych, za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Jednak najpierw trzeba całość zapłacić, a dopiero potem parafia dostanie zwrot tej części 75% kosztów.
Dziękuję wszystkim, którzy dotychczas składali swoje ofiary na ten cel. Wszystkim Parafianom, za systematyczne wsparcie w minionych miesiącach. Za modlitwę i życzliwość. Kochani – UDAŁO SIĘ !!!

Ośmielam się jeszcze zwrócić o POMOC do wszystkich innych ludzi dobrej woli, do naszych GOŚCI, którzy mają bliskich na cmentarzu w Miasteczku Krajeńskim, do tych, co przybywają tu tylko okazjonalnie z racji listopadowej modlitwy na cmentarzu. W dniu 1 listopada br. po zakończeniu uroczystości będą do nabycia okolicznościowe CEGIEŁKI o nominale 10,- i 5,- zł. Każda ofiara będzie dla naszej parafii wielką pomocą. Można też dokonywać indywidualnych wpłat na konto parafialne prowadzone w Banku Spółdzielczym w Białośliwiu:
PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
KS. PIOTRA SKARGI 7 89-350 MIASTECZKO KRAJEŃSKIE
Numer rachunku: 82 8937 0007 0000 6653 2000 0010
Inne informacje i aktualne zdjęcia z naszego cmentarza będą wkrótce dostępne w naszej galerii.

ZOBACZ JAK PRZEBIEGAŁY PRACE NA CMENTARZU W PAŹDZIERNIKU
ZOBACZ JAK PRZEBIEGAŁY PRACE NA CMENTARZU W SIERPNIU

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz


12.10.2011 ZNOWU POBIEGLIŚMY DLA PAPIEŻA - BŁOG. JANA PAWŁA II

W ostatnią niedzielę, 9 października, gdy przeżywaliśmy XI Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II – Człowiek modlitwy, parafianie z Miasteczka Krajeńskiego (od najmłodszych do najstarszych) po raz trzeci pobiegli w biegu im. Jana Pawła II. Pomocą służyły jak zawsze Panie Katechetki (p. Ewa i p. Basia) oraz Panie Nauczycielki (p. Hania, p. Małgosia, p. Wioletta), a p. Basia i p. Ulka przywiozły chłopaków z Rzadkowa z Domu Pomocy Społecznej. Oczywiście pomocą posłużyli jak zawsze nasi Strażacy z OSP i p. Mieciu organista.
Po raz kolejny doświadczyliśmy dobroci Boga, który dał nam w to popołudnie piękną pogodę, która zachęcała do wyjścia z domu i przyjścia do wspólnego biegania i spotkania przy ognisku koło kościoła. I rzeczywiście liczba uczestników biegu sięgnęła 60 osób !!!
Do pokonania były różne dystanse, w zależności od wieku, wszyscy dobiegli do mety w zdrowej rywalizacji, ale najważniejszy był udział. Bieg odbywał się po ulicy ks. Piotra Skargi i Tadeusza Kościuszki, meta była przy krzyżu na dole.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT
ZOBACZ ZDJĘCIA

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz

5.10.2011 "POPŁYNĘŁA" POMOC...

Po raz kolejny z żył naszych parafian popłynęła fala pomocy w postaci oddanej krwi. Ostatnia akcja miała miejsce w niedzielę 2 października br, gdy rozpoczynał się kolejny Tydzień Miłosierdzia.
Od dłuższego czasu w ogłoszeniach parafialnych zachęcałem Parafian, aby podzielili się tym bezcennym darem z chorymi. Takie akcje wraz z Domem Kultury przeprowadzane są dwa razy w roku. Już od godz. 9.00 ekipa z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania rozłożyła swój sprzęt i od razu pojawili się pierwsi Dawcy. Następnie, aż do godz. 14.00 trwała rejestracja i każdy chętny mógł przyjść. Rzeczywiście nieco większy ruch zaczął się po godz. 12.00, po zakończeniu ostatniej Mszy św.
Ostatecznie krew oddało 35 osób, co w sumie dało blisko 16 litrów krwi (jednorazowo pobiera się od dawcy 450 ml). Trzeba nadmienić, że było więcej chętnych, ale po konsultacji z lekarzem okazało się, że nie wszyscy w tym dniu mogli się kwalifikować, ufam, że będą oni chętni i spróbują następnym razem, pewnie w marcu....
Wśród naszych Dawców są osoby, które regularnie oddają krew, gdy akcja jest przeprowadzana u nas w Miasteczku, a zaczęło się wszystko w sierpniu 2009 roku, gdy oddawaliśmy krew dla Pani Mirki Majer. Pojawiły się jednak i nowe osoby, które po raz pierwszy z radością i poczuciem świadczonej pomocy chorym, oddały swoją krew. Nieważna jest grupa krwi, bo każda ilość, każdej grupy jest mile widziana.
W tym miejscu chcę podziękować wszystkim, którzy oddali w ostatnią niedzielę swoją krew i wszystkim, którzy mieli taki zamiar i przyszli do Domu Kultury.
Jednocześnie nie sposób nie wspomnieć wszystkich Pań zaangażowanych w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia!!! Pani Ewie z Domu Kultury, Pani Marysi, Joli, Kasi, Beacie, Adeli, Halinie, Patrycji i Karolinie uczennicom Szkoły w Brzostowie. Dzięki ich pomocy, zawsze krwiodawcy i ich rodziny mogą skorzystać z kawiarenki, usiąść sobie wygodni i odpocząć, porozmawiać przy kawie i pysznym cieście. Także cała ekipa z Poznania, jak zwsze u nas, podjęta jest na koniec obiadem. Tu chcę podkreślić, to co słyszałem od ludzi z Poznania, od Pani doktor, Pań pielęgniarek, Panów kierowców (teraz a słyszę to po raz piąty!!!!), że tak jak w Miasteczku nie ma gdzie indziej!!! Oni tu czują gościnność i rodzinną atmosferę. I chwała Wam za to moi kochani PARAFIANIE!!!! DZIĘKUJĘ WAM ZA TAKIE ŚWIADECTWO !!!!!

ks. Błażej Kownacki
proboszcz


ZOBACZ ZDJĘCIA Z TEJ AKCJI

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka