Listopad 19 2019 06:54:55
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
WAŻNA INFORMACJA
10.03.2018 POŻAR W PARAFII

We wtorek 6 marca br. jedna z rodzin naszej parafii (ARENTOWO) doświadczyła ludzkiej tragedii. Nagły pożar zniszczył częściowo dom, w którym na dzień dzisiejszy nie można zamieszkać. Bogu dziękować, że nikogo w tym momencie nie było w domu, a także, że nie stało się to w nocy, we śnie. Dzieci w tym czasie były w przedszkolu, a rodzice pojechali do szpitala… urodzić swoje trzecie dziecko. Krótko po przyjściu na świat małej Małgosi, dotarła do rodziców wiadomość o tym, co dzieje się w ich domu. Wiadomości nie były wesołe…
Na szczęście Straż Pożarna pośpieszyła szybko z pomocą i uratowano to, co można było uratować. O działaniach OSP i PSP można poczytać tutaj: POŻAR W ARENTOWIE.

Na szczęście jesteśmy dobrą wspólnotą, która reaguje na ludzkie tragedie i problemy. Ta nagła, trudna sytuacja wyzwoliła wiele dobra, które przełożone zostało od razu na konkretne działanie. Druhowie Strażacy po ugaszeniu pożaru, wykorzystując drabinę zabezpieczyli plandeką dach, aby warunki pogodowe nie powodowały dalszych zniszczeń. Mieszkańcy Arentowa pomagali przy wstępnym sprzątaniu, a także zrobili zbiórkę pieniężną. Dobre panie z sąsiedztwa i rodziny zrobiły „wielkie pranie” ubrań (szczególnie dziecięcych), bo wszystko było zadymione i czuć było spalenizną. Na szczęście w pożarze nie ucierpiała wyprawka dla nowonarodzonego dziecka. Z pomocą pośpieszył też nasz Urząd Gminy. Wielu chce pomóc, ludzie pytają. Nikt nie jest obojętny. To jest budujące. W związku z tym jako wspólnota parafialna też chcemy wspomóc poszkodowaną rodzinę naszymi ofiarami. I tak składka z niedzielnych Mszy świętych w niedzielę 18 marca w całości zostanie przekazana rodzinie. Gdyby ktoś z czytających to, a mieszkający w jakimś oddaleniu, chciał się do takiej pomocy przyłączyć, może wpłacić swój dar na konto: parafia Podwyższenia Krzyża Świętego Miasteczko Krajeńskie NBS Białośliwie nr konta 82 8937 0007 0000 6653 2000 0010 z dopiskiem „POŻAR DOMU W ARENTOWIE”. Za wszelką pomoc wszystkim dziękuję, ciesząc się, że mogę być proboszczem takiej wspólnoty.

Ks. Proboszcz Błażej Kownacki

Zamieszczam też podziękowanie od rodziny Państwa Rusin, którzy doświadczając solidarności i wparcia nie stracili nadziei.

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy druhom strażakom, mieszkańcom Arentowa, rodzinie, Urzędowi Gminy i innym osobom, za pomoc już udzieloną na bieżąco w pierwszych godzinach i dniach po pożarze naszego domu, tj. pomoc w sprzątaniu, za wypranie ubranek dla dzieci, za wsparcie finansowe już udzielone. Dziękujemy za gotowość do dalszej pomocy w razie potrzeby. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za wsparcie duchowe. Serdeczne podziękowanie Panu Andrzejowi Majerowi i jego firmie, za gotowość podjęcia od zaraz remontu naszego domu. Na tę wiadomość wróciła NADZIEJA. Informujemy też, że Mama i dziecko są już w domu i czują się dobrze. Bóg zapłać wszystkim!

Ania i Przemek Rusin
z córeczkami: Helenką, Dorotką
i 4-dniową Małgosią.


KOMUNIKAT

W ZWIĄZKU Z CHOROBĄ KSIEDZA PROBOSZCZA, KOLĘDA PRZEWIDZIANA NA PIĄTEK (19.01.2018) ORAZ SOBOTĘ (20.01.2018)
ZOSTAJE ODWOŁANA I PRZENIESIONA NA PRZYSZŁY TYDZIEŃ.
SZCZEGÓŁY ZOSTANĄ PODANE W NIEDZIELNYCH OGŁOSZENIACH.


BOŻE NARODZENIE 2017
JESIENNA AKCJA KRWIODAWSTWA

W minioną niedzielę - 15 października 2017 roku odbyła się kolejna (17 już) akcja krwiodawstwa zorganizowana przez nasze Parafialne Koło Honorowych Krwiodawców im. Mirki Majer, któremu przewodniczy Ks. Proboszcz Błażej Kownacki. Tym razem zgłosiło się 28 honorowych dawców – gotowych oddać krew, ale pobrać można było tylko od 24 osób. Każda kropla krwi jest cenna – ratuje ludzkie zdrowie i życie, a w tej akcji uzbierało się prawie 11 litrów tego życiodajnego płynu. Tym razem oddawaliśmy krew dla naszej maleńkiej parafianki Agatki Lis i innych dzieci leżących na Oddziale Kardiochirurgii w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Tradycyjnie w czasie akcji w domu kultury, gdzie instaluje się punkt krwiodawstwa, czynna była kawiarenka z pysznym domowym ciastem, kawą i herbatą.
Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i osobom, które były gotowe oddać krew oraz dzielnej ekipie organizatorów: paniom: Marysi Joli, dwóm Kasiom i Karolinie wszystkim tym, którzy upiekli wyśmienite ciasta. Dziękujemy też niezawodnej ekipie lekarsko-pielęgniarsko-informatycznej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.
Zapraszamy do udziału w naszej kolejnej akcji - wiosną 2018.

Informacja i zdjęcia: p. E. Stachowska
ZDJĘCIA

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka