Luty 25 2018 00:24:17
JUBILEUSZ KAPŁAŃSKI KS. PROBOSZCZA...

W dniu 2 czerwca 2015r. Ksiądz Proboszcz Błażej Kownacki, wraz ze swoimi kolegami, przeżywał piękny jubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej. Księża wyświęceni 2 czerwca 1990 r. przez Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski, spotkali się w Gnieźnie, w Seminarium Duchownym, by potem o godz. 12.00 w katedrze koncelebrować dziękczynną Mszę św. pod przewodnictwem obecnego Księdza Prymasa, Arcybiskupa Wojciecha Polaka.
Nazajutrz, 3 czerwca, w naszym kościele w Miasteczku Krajeńskim, Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę św. dziękczynną, podczas której razem ze swoimi Parafianami, dziękował za dar Kapłaństwa, modląc się jednocześnie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
Po Mszy św. parafianie składali swojemu proboszczowi życzenia, by Pan Bóg błogosławił i wspierał go w dalszej posłudze.
Na zakończenie Ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkich obecnych w kościele na spotkanie przy stole. Poczęstunkowi towarzyszyło również wspólne śpiewanie. Był to bardzo miły wieczór, który po raz kolejny był okazją do integracji Parafian.

29.04.2015 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA - MODLITWA O POWOŁANIA

26 kwietnia 2015 r. w naszej parafii gościliśmy kleryków: Macieja Bieguna i Daniela Lewandowskiego z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej im. bł. Michała Kozala wraz z Księdzem Prefektem Michałem Adamczykiem na tzw. "powołaniówce". Przybyli oni do naszej wspólnoty parafialnej, aby wraz z nami modlić się o liczne, święte, dobre i odpowiedzialne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także aby wygłosić okolicznościową homilię na każdej Eucharystii powiązanej ze świadectwem kleryka z V roku. Po każdej zakończonej Mszy Świętej wierni mogli nabyć od kleryków ich czasopismo "SEMEN" oraz okolicznościowe obrazki i zakładki do książek, jako wyraz ich wdzięczności za miłe przyjęcie.
Po ostatniej Eucharystii zorganizowali krótkie spotkanie dla młodzieży i dzieci z naszej parafii, w którym to mówili o istocie powołania kapłańskiego, które nie jest własnym wyborem, ale wyborem, które wiąże się z odpowiedzią na Jezusowe wezwanie: Pójdź za Mną! (Mt 8,22). Dzielili się także swoim codziennym życiem w murach seminarium duchownego.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwość i ofiarność! Polecamy się waszej modlitwie, zapewniając także o naszej codziennej modlitwie za wszystkich, którzy wspierają nasze seminarium duchowo i materialnie. Niech Chrystus Zmartwychwstały wam wszystkim błogosławi!

Maciej Biegun alumn roku V
Wyższe Seminarium Duchowne w Bydgoszczy

WIELKANOC
11.01.2015 DZIEŁO MAŁYCH KOLĘDNIKOW

W Święto Objawienia Pańskiego po Mszy Świętej o godz. 11.00 Mali Kolędnicy Misyjni wyruszyli ulicami Miasteczka Krajeńskiego z tradycyjną kolędą na ustach. Nie było nas wielu z uwagi na przerwę świąteczno-noworoczną, ale znalazło się 11 aniołków, pasterzy i nawet diabełki jak to w życiu bywa.Przyjmowano nas z radością i szczerym sercem, a nawet z podkładem muzycznym do śpiewanej kolędy, co było miłym zaskoczeniem dla małych kolędników. Pogoda w tym roku była łaskawa, ale mróz szczypał w nosy i poliki, dlatego kolędowanie zakończyliśmy około godziny 13.30. Dzieci podzieliły się otrzymanymi od dobrych ludzi słodyczami i policzyły zebrane ofiary tym razem dla potrzebujących dzieci w Indiach - zebraliśmy kwotę 642,99 zł. W środę i czwartek do ofiary dołożyli się jeszcze inni darczyńcy w kwocie 55 zł. i w ten sposób mamy razem 697,99 zł. W poniedziałek dzieci udadzą się do miejscowego oddziału Banku, aby wpłacić ofiary na konto misyjne.
Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi i serca przed kolędnikami, niech Dzieciątko Jezus błogosławi i obdarzy zdrowiem! Do zobaczenia i usłyszenia za rok! Mali i trochę więksi Kolędnicy Misyjni: Dagmara i Tatiana Góra i ich kuzynka z Szamocina - Zuzia,Ada Gapińska, Andżelika Rolbiecka, Oskar Kosecki, Oliwia Rolbiecka, Basia Ajsztet, Paula Śmiechowska, Marta Kaszuba i Radek Misiak.
Opiekunki: Joanna Kobyłka i Barbara Zawistowska.

NA BOŻE NARODZENIE