Sierpień 26 2019 06:45:31
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
NOC MIŁOSIERDZIA
14.02.2016 WAŻNY KOMUNIKAT

W ostatnich dniach ponownie w naszym regionie pojawili się oszuści telekomunikacyjni. Proponują usługi o znacznie niższych cenach, a klienci, podpisując „aneks” do dotychczasowej umowy, nieświadomie zmieniają całkowicie operatora.
Scenariusz działań za każdym razem jest taki sam: dzwoni konsultant, podaje się za pracownika firmy telekomunikacyjnej i proponuje zawarcie aneksu do aktualnej umowy na telefon na nowych, atrakcyjniejszych warunkach oraz dodatkowo telefon za złotówkę. Konsument oczarowany niższymi stawkami za rozmowy, przystaje na propozycję,
a w ciągu kilku dni przyjeżdża do niego konsultant. Na miejscu podkłada kilkanaście stron dokumentów do podpisu. Konsument zazwyczaj nie zwraca uwagi na to, że podpisuje nową umowę z nowym operatorem, zmieniając w ten sposób nieświadomie operatora telefonicznego, a nawet energetycznego.
Na domiar złego przedstawiciel zapewnia konsumenta, że umowa dotrze pocztą za 14 dni. Wtedy będzie można się z nią zapoznać i odstąpić od niej w ciągu 30 dni, bez ponoszenia kosztów. Niestety, to wszystko kłamstwo, bowiem konsument ma 14 dni od zawarcia umowy na odstąpienie od niej bez ponoszenia kosztów. Po tym terminie klientowi grożą już wysokie kary. Jest to praktyka naruszająca zbiorowe interesy konsumentów.
Decydując się na zawarcie umowy, konsument działa w oparciu o zaufanie do konkretnego przedsiębiorcy. Dlatego informacja o tożsamości operatora telekomunikacyjnego może mieć istotny wpływ na przyjęcie lub odrzucenie danej oferty.
Rada jest prosta. Podstawa to dokładne sprawdzenie przedsiębiorcy i wnikliwe przeczytanie umowy, którą otrzymujemy do podpisu. Nie bójmy się tego i nie pozwólmy na zastraszanie. Szanujmy swój podpis.
Poszkodowanych konsumentów zapraszamy do biura rzecznika.

Aleksandra Pęska
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pile
Starostwo Powiatowe w Pile - al. Niepodległości 33/35
czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.
tel. 67 210 93 95
rzecznik.konsumentow@powiat.pila.pl
www.powiat.pila.pl

NA BOŻE NARODZENIE 2015
KRWIODAWSTWO - JESIEŃ 2015

Kolejna jesienna akcja krwiodawstwa za nami, ta odbyła się w minioną niedzielę - 27 września. Honorowi dawcy krwi, jak zwykle, nie zawiedli. Gotowe oddać krew były 32 osoby, jednak ostatecznie oddać ją mogło 25 osób. Z kropel uzbierały się litry drogocennego daru - zebrano przeszło 11 litrów krwi ( 11 250 ml).
To już 13 akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez nasze Parafialne Koło Krwiodawców im. Mirki Majer pod wodzą ks. Proboszcza Błażeja Kownackiego. Tradycyjnie w czasie akcji w domu kultury, gdzie instaluje się punkt krwiodawstwa, czynna była kawiarenka z wypiekami naszych Parafianek. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i osobom, które były gotowe oddać krew oraz dzielnej ekipie, która zawsze pomaga: paniom Marysi i Beatce, Karolinie i Adzie - córce Mirki Majer, panom Marianowi, Romanowi, Szymonowi i Patrykowi a także wszystkim tym, którzy upiekli wyśmienite ciasta. Dziękujemy też niezawodnej ekipie lekarsko-pielęgniarsko-informatycznej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. To już pewnie nudne, ale oni niezmiennie chwalą nasze Miasteczko, a my niezmiennie jesteśmy pod wrażeniem ich pracy.

Tekst: p. Ewa Stachowska

VII FESTYN PARAFIALNY W MIASTECZKU KRAJEŃSKIM

W niedzielę 7 czerwca na boisku sportowym w Brzostowie po raz siódmy odbył się Festyn Parafialny Parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Miasteczku Krajeńskim.
Połączony z obchodami w naszej gminie Dnia Dziecka i Dnia Rodziny, dlatego w znacznej mierze do organizacji festynu włączył się Zespół Szkół i Gminny Dom Kultury w Miasteczku Krajeńskim, a teren festynowy przygotowali pracownicy z UG w Miasteczku Krajeńskim i inni ludzie dobrej woli (w tym Radni z Brzostowa)
Jak co roku nie zabrakło atrakcji, na początku zaprezentowali się młodzi karatecy z sekcji karate z Miasteczka Krajeńskiego. Po nich „mali ratownicy” – uczniowie kl. I – III szkoły podstawowej, przygotowani przez swoje wychowawczynie – panie: Małgosię, Wioletę i Marylę, pokazali jak udzielać pierwszej pomocy.
Na scenie mogliśmy obejrzeć popisy artystyczne, głównie wokalne - Basi, Wiktorii, Natalki, Julki i Noemi, Julki i Weroniki - laureatek niedawnego X Festiwalu Twórczości Wszelakiej.
Stałym punktem naszych parafialnych festynów jest loteria fantowa, w której każdy los wygrywa i smakowite stoiska gastronomiczne. W tym roku wzbogacone o „domowe specjały”- pyszne przetwory owocowe ofiarowane przez gospodynie naszej parafii. Pierogi przeróżne można było nabyć w stoisku pań Teresy i Anny, krokiety u p. Bogusi, żurek i pajdę chleba z brzostowskim smalczykiem u pani Geni, specjalne frytki u Ady, a domowe specjały u samej Pani Wójt. Zaś w „kawiarence pod chmurką”, którą prowadziły gospodynie z KGW w Brzostowie, uczestnicy festynu mogli degustować wyborne domowe ciasta upieczone także przez nasze gospodynie z całej parafii. Nie zabrakło też cukrowej waty Księdza Proboszcza – cieszyła się ogromną popularnością. Ale żeby można było kosztować tych wszystkich pyszności, ktoś najpierw musiał napracować się, by to wszystko przygotować. Te „Ktosie” to panie: Marysia, Jola, Kasia, Beatka, Adela, Halinka i Ania – u nas wszystkim znane doskonale, chyba nie ma w naszej okolicy imprezy, do której one nie przyłożyły swoje kulinarne „trzy grosze”.
Konkursy i zabawy urozmaicił wielobój rodzinny. Organizatorzy przygotowali 8 konkurencji, do udziału zgłosiły się 4 rodziny: Fandrei, Larek, Nowak i połączona rodzina: Bartosz plus Gonigroszek. Uczestnicy wieloboju sprawdzili się w wielu dziedzinach np. przyszywaniu guzików, oddzielaniu fasoli od grochu, quizie ekologicznym, przygotowywaniu gazetowego stroju dla wybranego członka rodziny - tu wszystkie rodziny wykazały się nie lada pomysłowością. Wszyscy byli zwycięzcami – dwie rodziny zdobyły po 24 punkty, i dwie po 22, wszyscy otrzymali takie same nagrody. Gratulujemy odwagi!
Nowością na festynie były kąciki tematyczne przygotowane przez rodziców uczniów kl. I – III. I tak, kącik fryzjerski prowadziły panie: Anna Thomas i Iza Kryger, florystyczny – panie: Beata Dupla i Ewa Gapińska, malowanie twarzy - panie Beata Adamczyk i Emilia Rolbiecka, a kącik sportowy - panie Daria Maćkowiak i Iwona Głyżewska.
Były też pokazy strażackie w wykonaniu Druhów OSP z Miasteczka Krajeńskiego, jak zawsze cieszące się dużym zainteresowaniem.
A przy stoisku artystycznym Pana Romana Jasińskiego można było zamówić swój portret. Pan Roman pracował najdłużej, bo kiedy wszystko już było zjedzone do przysłowiowego ostatniego okruszka, zakończyły się już wszystkie konkursy i zabawy, on ciągle pracował.
Czas festynu umilał zespół muzyczny „Koral”.
Jak zwykle pogoda dopisała, nie spadła ani jedna kropla deszczu (choć deszcz potrzebny, ale nie w tym dniu) – to znamienne, zważywszy, że dookoła lało.
Organizatorzy VII Parafialnego Festynu gorąco DZIĘKUJĄ wszystkim jego uczestnikom, bo bez nich po prostu nie byłoby festynu.

Tekst: p. Ewa Stachowska

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka