Grudzień 16 2019 13:40:39
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
WIELKANOC 2013

12.03.2013 KOLEJNA WIOSENNA AKCJA KRWIODAWSTWA ZA NAMI

W minioną niedzielę 10 marca 2013 r. po raz kolejny nasze Parafialne Koło Honorowych Krwiodawców im. Mirki Majer, pod wodzą Ks. Proboszcza Błażeja, zorganizowało wiosenną akcję krwiodawstwa. Swoją krwią podzieliło się 48 osób, ale gotowych oddać krew były 52 osoby, niestety 4 z nich nie mogło tym razem oddać krwi. Łącznie w niedzielnej akcji oddano 21,150 ml (przeszło 21 l) krwi.

Nawet powrót zimy nie przeszkodził przeprowadzić tej szlachetnej akcji -€“ nie zawiodła poznańska ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i nie zawiedli nasi Honorowi Krwiodawcy. Krew zebrana w czasie tej akcji przeznaczona została dla chorującej na ostrą białaczkę limfoblastyczną dziewiętnastolatki z Piły i młodej matki, której po porodzie trzeba było podać krew.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i osobom, które były gotowe oddać krew oraz dzielnej ekipie: paniom Marysi, Joli, Kasi, Beatce, panu Marianowi (tym razem w kawiarence dla krwiodawców słynne pączki zostały zastąpione wyśmienitymi rurkami, wiecznikami i rogalikami) i Gospodyniom naszej parafii, które przyniosły swoje domowe ciasta oraz dziewczętom wolontariuszkom z ZS CKR w Brzostowie: Kasi, Karolinie i Patrycji. Nie zabrakło też Ady - córki Mirki Majer, która jak zawsze w czasie akcji krwiodawstwa jest z nami i dzielnie pomaga.

Tekst: p. Ewa Stachowska

ZDJĘCIA

11.03.2013 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIECI

Od środy (szóstego) do piątku (ósmego marca) trwały w naszym kościele rekolekcje dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Miasteczku i Technikum w Brzostowie. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Michał Borowski z Białośliwia. Tematem przewodnim były słowa: „Jesteśmy w Bożym stadzie, w owczarni Dobrego Pasterza”…
Dzieci gromadziły się w kościele o godz. 9.00, gimnazjaliści o godz. 10.00, natomiast uczniowie z Brzostowa gromadzili się w auli szkolnej. Ostatniego dnia wszyscy uczestniczyli we Mszy św. z nauką rekolekcyjną, a następnie w nabożeństwie drogi krzyżowej. Rekolekcje były głoszone bardzo prosto i przejrzyście, przy pomocy dzisiejszych środków audiowizualnych, które okazują się konieczne dla współczesnych dzieci. Wyświetlane obrazy, filmiki kreśliły obraz przekazywanej treści. No i oczywiście wyświetlane słowa piosenek (z pokazywaniem), które tak bardzo lubią dzieci pomagały w tej niezwykłej modlitwie śpiewem.
Dziękujemy Panu Bogu za dar tych trzech dni zatrzymania się na chwilę i wejścia w sprawy Boże, wejście w siebie samego. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli nauczyciele, którym dziękuję za pomoc.
Kilka zdjęć z naszych rekolekcji można obejrzeć w galerii.

Ks. Prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

30.01.2013 VIII PARAFIALNY BAL KARNAWAŁOWY

W ostatnią sobotę stycznia odbył się kolejny, ósmy już, Parafialny Bal Karnawałowy, przygotowywany niezmiennie przez grupę zaangażowanych Parafian, którzy w ten sposób, szczególnie pomagają naszej Parafii, zdobyć środki na planowane dalej prace remontowe przy naszym kościele.
Co roku pierwsze spotkanie odbywa się już w listopadzie, gdzie zapadają pierwsze ustalenia, kto i za co będzie odpowiedzialny. Dalej mają miejsce spotkania robocze, które nabierają tempa potem w styczniu, już przed samym Balem. Gościny udziela nam co roku Dom Kultury ze swoim zapleczem.
We wszelkiego rodzaju pomoc angażuje się też wiele osób o dobrym sercu, które pomagają w różny sposób…

W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu VIII Balu Parafialnego. Jest to wiele osób zaangażowanych od samego początku. Dziękuję pomysłodawcom, którzy zbierali się już od listopada w tej sprawie i podczas kolejnych spotkań dopinali szczegóły, następnie paniom w kuchni, młodzieży za obsługę, darczyńcom fantów na loterię i licytację, ofiarodawcom wszelkich produktów, zespołowi muzycznemu „Koral” i wszystkim, którzy przygotowali salę w Domu Kultury, potem ją sprzątali. Bóg zapłać wszystkim !!! Chciałbym też wspomnieć zespół „Adar”, który grał w minionych latach, ale ze względu na chorobę p. Adama w tym roku było to niemożliwe, życzę p. Adamowi powrotu do pełni sił.

W tym roku bawiło się 40 par, nie tylko z naszej Parafii. Humory dopisywały od rozpoczęcia Balu o godz. 19.00 aż do….rana !!!!!!!!
Mamy nadzieję, że za rok uda się zorganizować kolejny Bal, by tradycji stało się zadość… Bo ważne jest to, by być razem, by chcieć coś wspólnie zrobić.
Teraz czeka nas marcowa akcja krwiodawstwa, a potem Festyn Parafialny…
No i oczywiście dobre przeżycie Wielkiego Postu, który niebawem się rozpocznie… Pójdziemy za Jezusem Jego Drogą Krzyżową, będziemy rozważali Mękę Pańską podczas nabożeństw Gorzkich Żali, bo jesteśmy, jak mówi przysłowie „i do tańca i do różańca”.
A relację fotograficzną można zobaczyć w galerii…

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ OSOBOM PRACUJĄCYM PRZY BALU, BÓG ZAPŁAĆ !!!
Ks. Proboszcz Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

17.01.2013 MALI KOLĘDNICY

Tradycją się stało w naszej parafii, że w związku ze świętem Trzech Króli, do drzwi naszych domów z dobrym słowem, radością i kolędą zachodzą Mali Kolędnicy. Nie inaczej było i w tym roku. Przy tej okazji zbierali od mieszkańców datki na rzecz swoich rówieśników z Wietnamu. Należy im podziękować za zaangażowanie oraz za trud jaki ponieśli nie tylko kwestując, ale również przygotowując bardzo przemyślne i kolorowe przebrania.
Tym, którzy sprawowali nad nimi opiekę, jak również tym, którzy ich przyjęli, dziękuję serdecznie za otwarte serca i miłość bliźniego.

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka