Sierpień 20 2019 09:21:13
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
30.01.2013 VIII PARAFIALNY BAL KARNAWAŁOWY

W ostatnią sobotę stycznia odbył się kolejny, ósmy już, Parafialny Bal Karnawałowy, przygotowywany niezmiennie przez grupę zaangażowanych Parafian, którzy w ten sposób, szczególnie pomagają naszej Parafii, zdobyć środki na planowane dalej prace remontowe przy naszym kościele.
Co roku pierwsze spotkanie odbywa się już w listopadzie, gdzie zapadają pierwsze ustalenia, kto i za co będzie odpowiedzialny. Dalej mają miejsce spotkania robocze, które nabierają tempa potem w styczniu, już przed samym Balem. Gościny udziela nam co roku Dom Kultury ze swoim zapleczem.
We wszelkiego rodzaju pomoc angażuje się też wiele osób o dobrym sercu, które pomagają w różny sposób…

W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu VIII Balu Parafialnego. Jest to wiele osób zaangażowanych od samego początku. Dziękuję pomysłodawcom, którzy zbierali się już od listopada w tej sprawie i podczas kolejnych spotkań dopinali szczegóły, następnie paniom w kuchni, młodzieży za obsługę, darczyńcom fantów na loterię i licytację, ofiarodawcom wszelkich produktów, zespołowi muzycznemu „Koral” i wszystkim, którzy przygotowali salę w Domu Kultury, potem ją sprzątali. Bóg zapłać wszystkim !!! Chciałbym też wspomnieć zespół „Adar”, który grał w minionych latach, ale ze względu na chorobę p. Adama w tym roku było to niemożliwe, życzę p. Adamowi powrotu do pełni sił.

W tym roku bawiło się 40 par, nie tylko z naszej Parafii. Humory dopisywały od rozpoczęcia Balu o godz. 19.00 aż do….rana !!!!!!!!
Mamy nadzieję, że za rok uda się zorganizować kolejny Bal, by tradycji stało się zadość… Bo ważne jest to, by być razem, by chcieć coś wspólnie zrobić.
Teraz czeka nas marcowa akcja krwiodawstwa, a potem Festyn Parafialny…
No i oczywiście dobre przeżycie Wielkiego Postu, który niebawem się rozpocznie… Pójdziemy za Jezusem Jego Drogą Krzyżową, będziemy rozważali Mękę Pańską podczas nabożeństw Gorzkich Żali, bo jesteśmy, jak mówi przysłowie „i do tańca i do różańca”.
A relację fotograficzną można zobaczyć w galerii…

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ OSOBOM PRACUJĄCYM PRZY BALU, BÓG ZAPŁAĆ !!!
Ks. Proboszcz Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

17.01.2013 MALI KOLĘDNICY

Tradycją się stało w naszej parafii, że w związku ze świętem Trzech Króli, do drzwi naszych domów z dobrym słowem, radością i kolędą zachodzą Mali Kolędnicy. Nie inaczej było i w tym roku. Przy tej okazji zbierali od mieszkańców datki na rzecz swoich rówieśników z Wietnamu. Należy im podziękować za zaangażowanie oraz za trud jaki ponieśli nie tylko kwestując, ale również przygotowując bardzo przemyślne i kolorowe przebrania.
Tym, którzy sprawowali nad nimi opiekę, jak również tym, którzy ich przyjęli, dziękuję serdecznie za otwarte serca i miłość bliźniego.

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

13.01.2013 ZAPROSZENIE NA VIII BAL PARAFIALNY

Ksiądz Proboszcz Błażej Kownacki wraz z Komitetem Organizacyjnym zaprasza wszystkich chętnych Parafian (i nie tylko) do wspólnej zabawy podczas VIII Parafialnego Balu Karnawałowego. Zabawa odbędzie się 26 stycznia 2013 r. w Sali Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Do tańca przygrywał będzie zespół "KORAL". W trakcie zabawy czeka nas wiele atrakcji.... Dochód z Balu przeznaczamy na planowane w tym roku prace remontowe wokół kościoła.
O zaproszenia można jeszcze pytać w Bibliotece u pani Violetty Kulińskiej.

NA BOŻE NARODZENIE24.10.2012 ZNÓW BIEGALIŚMY DLA PAPIEŻA JANA PAWŁA II


W ostatnią niedzielę 21. października 2012 roku, już po raz 4. zgromadziliśmy się, aby biegiem i spotkaniem przy ognisku we wspólnocie parafialnej, uczcić Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. W biegach uczestniczyło 34 dzieci, które wspierane były przez swoich rodziców. Dzieci podzielone na grupy wiekowe, biegły na odpowiednich dla ich możliwości dystansach. Najważniejszy, jak zawsze, był udział w tym wydarzeniu, choć nie zabrakło oczywiście normalnej dziecięcej rywalizacji „na całego”. Ambicji i zapału żadnemu dziecku nie zabrakło. Najmłodsze dziecko miało 3 latka…
Po zakończeniu biegów wszyscy przeszliśmy na parking przy kościele, gdzie Pan Organista przygotował ognisko, przy którym wszystkie dzieci mogły sobie smażyć kiełbaskę ofiarowaną przez Pana Grzegorza Koseckiego. Starczyło jej dla wszystkich, także dorosłych kibiców. Tam też przy ognisku Ks. Proboszcz wręczył nagrody wszystkim małym biegaczom. Jak zawsze pomocą służyły Panie Katechetki i Nauczycielki. Całe spotkanie zakończyliśmy śpiewem pieśni: „Barka”, którą tak bardzo lubił Jan Paweł II ……
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim zaangażowanym, za pomoc w zorganizowaniu tego biegu, dzieciom za udział, a rodzicom za doping. Oczywiście na koniec trzeba wymienić uczestników i podać wyniki naszego biegania. I tak, w grupie najmłodszej startowały i prawie równo wbiegły na metę, (zajmując wszystkie pierwsze miejsce) dzieci: Amelka Łączna lat 3, Ania Osendowska lat 5, Hubert Śmiechowski lat 5, Maciej Gorszka lat 6, Andżelika Rolbiecka lat 6, Oliwia Kuźmicka lat 6, Marta Kaszuba lat 6, Mateusz Dupla lat 6, Antosia Stachowska lat 6, Adam i Artur Rzelek lat 6.
Klasy I – II: I m. - Jakub Moszniński, II m. – Hubert Orliński, III m. – Julka Kopyść, i dalej: Jakub Ochyra, Kornelia Łączna, Basia Ajsztet, Sandra Kaczorowska, Paula Śmiechowska.
Klasy III – IV: I m. – Dominik Śmiechowski, II m. – Weronika Ochyra, III m. – Filip Osendowski, III m. – Maciej Ajsztet, i dalej: Julka Kowalska, Oliwia Rolbiecka, Szymon Zegel.
Klasy V – VI: I m. – Piotr Gryszpiński, II m. – Kacper Moszniński, III m. – Kacper Borkowski, i dalej: Patrycja Kuźmicka, Maria Huszek, Nikola Ochyra, Julia Kosakowska, Michał Kuliński.

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka