Wrzesień 15 2019 09:40:43
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
24.10.2012 ZNÓW BIEGALIŚMY DLA PAPIEŻA JANA PAWŁA II


W ostatnią niedzielę 21. października 2012 roku, już po raz 4. zgromadziliśmy się, aby biegiem i spotkaniem przy ognisku we wspólnocie parafialnej, uczcić Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. W biegach uczestniczyło 34 dzieci, które wspierane były przez swoich rodziców. Dzieci podzielone na grupy wiekowe, biegły na odpowiednich dla ich możliwości dystansach. Najważniejszy, jak zawsze, był udział w tym wydarzeniu, choć nie zabrakło oczywiście normalnej dziecięcej rywalizacji „na całego”. Ambicji i zapału żadnemu dziecku nie zabrakło. Najmłodsze dziecko miało 3 latka…
Po zakończeniu biegów wszyscy przeszliśmy na parking przy kościele, gdzie Pan Organista przygotował ognisko, przy którym wszystkie dzieci mogły sobie smażyć kiełbaskę ofiarowaną przez Pana Grzegorza Koseckiego. Starczyło jej dla wszystkich, także dorosłych kibiców. Tam też przy ognisku Ks. Proboszcz wręczył nagrody wszystkim małym biegaczom. Jak zawsze pomocą służyły Panie Katechetki i Nauczycielki. Całe spotkanie zakończyliśmy śpiewem pieśni: „Barka”, którą tak bardzo lubił Jan Paweł II ……
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim zaangażowanym, za pomoc w zorganizowaniu tego biegu, dzieciom za udział, a rodzicom za doping. Oczywiście na koniec trzeba wymienić uczestników i podać wyniki naszego biegania. I tak, w grupie najmłodszej startowały i prawie równo wbiegły na metę, (zajmując wszystkie pierwsze miejsce) dzieci: Amelka Łączna lat 3, Ania Osendowska lat 5, Hubert Śmiechowski lat 5, Maciej Gorszka lat 6, Andżelika Rolbiecka lat 6, Oliwia Kuźmicka lat 6, Marta Kaszuba lat 6, Mateusz Dupla lat 6, Antosia Stachowska lat 6, Adam i Artur Rzelek lat 6.
Klasy I – II: I m. - Jakub Moszniński, II m. – Hubert Orliński, III m. – Julka Kopyść, i dalej: Jakub Ochyra, Kornelia Łączna, Basia Ajsztet, Sandra Kaczorowska, Paula Śmiechowska.
Klasy III – IV: I m. – Dominik Śmiechowski, II m. – Weronika Ochyra, III m. – Filip Osendowski, III m. – Maciej Ajsztet, i dalej: Julka Kowalska, Oliwia Rolbiecka, Szymon Zegel.
Klasy V – VI: I m. – Piotr Gryszpiński, II m. – Kacper Moszniński, III m. – Kacper Borkowski, i dalej: Patrycja Kuźmicka, Maria Huszek, Nikola Ochyra, Julia Kosakowska, Michał Kuliński.

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

15.09.2012 NOWE ZDJĘCIA Z OSTATNIEJ AKCJI KRWIODAWSTWA

Na stronie internetowej Centrum Krwiodawstwa w Poznaniu, znalazły się zdjęcia wykonane przez p. doktora Pawła Mytko, wykonane podczas akcji w niedzielę 9.09.2012 r. w Miasteczku Krajeńskim.
Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKI KRWIODAWCOM !!!
W piątek 14.09. br o godz. 9.00 w kościele w Miasteczku odprawiona została Msza św. w int. Krwiodawców.

Link do strony Centrum Krwiodawstwa w Poznaniu.

ks. prob. Błażej Kownacki

11.09.2012 PIERWSZOKLASIŚCI ZAWIERZYLI JEZUSOWI SWOJĄ NAUKĘ

W niedzielę 9.09. br. kolejny rocznik dzieci rozpoczynających edukację w Szkole Podstawowej, powierzył Panu Jezusowi swoją naukę i pracę szkolną. Dzieci przyszły do kościoła ze swoimi rodzicami, przynosząc ze sobą swoje tornistry i przybory szkolne, aby zostały one pobłogosławione. Przez ten sybmoliczny gest dzieci chcą zaprosić Pana Jezusa, aby im zawsze towarzyszył, chronił je i opiekował się nimi w szkole i w drodze do niej i do domu.
Ks. Proboszcz dziękował też rodzicom za ich trud wychowawczy, za serce dawane dzieciom i zachęcał do współpracy ze szkołą i parafią, by wspólny wysiłek przynosił jak największe owoce - dobre życie dzieci.
Z kolei zwracając się do dzieci, ks. proboszcz przypomniał im, że te piękne tornistry, książki, zeszyty i wszystko inne, mają dzięki miłości i pracy swoich rodziców, że należy rodzicom za wszystko dziękować. No i oczywiście, że wszystko co mają należy szanować i dbać o to.
Dzieci w szkole podejmują też katechizację, która ma je prowadzić do przyjaźni z Bogiem. Obecny rocznik rozpoczyna naukę wg nowej podstawy programowej, w związku z czym do I Komunii św. te dzieci przystąpią w klasie III, tj. w maju 2015 roku.
Wszystkim Pierwszakom i ich Rodzicom życzymy opieki Matki Bożej i św. Józefa. Warto jeszcze nadmienić, że dzieci w Miasteczku chodzą do Szkoły im. komandora Bolesława Romanowskiego. Pod koniec września będzie dzień patrona i czeka je jeszcze uroczyste ślubowanie i moc niespodzianek, z udziałem przedstawicieli Marynarki Wojennej z Gdyni.

Wszystkim dzieciom i młodzieży naszych szkół, nauczycielom i wychowawcom, dyrekcji i pracownikom życzę dobrego roku !!!

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

11.09.2012 JUŻ SIÓDMY RAZ ODDALIŚMY KREW

9. września już siódmy raz nasi Parafianie bezinteresownie, honorowo oddawali krew. Tym razem oddana krew przeznaczona była dla 10-letniego chłopca, chorego na białaczkę - Miłosza.
Tradycyjnie miejscem akcji pobierania krwi był miejscowy Dom Kultury. Ekipa z Centrum Krwiodawstwa z Poznania pod wodzą pana doktora Pawła Mytko, zameldowała się już przed godz. 9.00. Po rozłożeniu wszystkich stanowisk i całego sprzętu można było przystąpić do pracy. I już od samego początku, zaraz po pierwszej Mszy św. pospieszyli pierwsi dawcy. Potem przybywali kolejni i tak aż do godziny 14.30.
Wielu dawców już po raz kolejny uczestniczyło w naszych parafialnych akcjach krwiodawstwa, było też sporo nowych osób. W sumie zgłosiły się 64 osoby gotowe do oddania, niestety cztery z nich nie mogły tego uczynić w tym dniu. Ostatecznie 60 osób oddało swoją krew, co dało bardzo dobry wynik, gdyż razem oddaliśmy 27 litrów tego bezcennego leku !!! Pięć osób przebadało się też pod kątem zarejestrowania banku dawców szpiku kostnego.
Nie sposób też nie wspomnieć osób zaangażowanych w przygotowanie kawiarenki dla przybywających często całych rodzin, oraz wspaniałe ugoszczenie pracowników Centrum Krwiodawstwa z Poznania, którzy za każdym razem wyrażają się pochlebnie o naszej społeczności. Wspomniani Pracownicy dziwią się, jak w takiej małej miejscowości, zbiera się zawsze tylu dawców. Mam nadzieję, że w kolejnej akcji planowanej na marzec 2013 roku będzie podobnie. Z pewnością też dopisze młodzież, która do tego czasu ukończy 18 rok życia.
WSZYSTKIM DAWCOM I OSOBOM POMAGAJĄCYM W TEJ AKCJI SERDECZNIE DZIĘKUJĘ I ŻYCZĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO IM I ICH RODZINOM!!!
MIŁOSZOWI TEŻ ŻYCZYMY WSZYSCY PEŁNI ZDROWIA I DAWCY SZPIKU, BY MÓGŁ CIESZYĆ SIĘ ŚWIATEM RAZEM ZE SWOIMI RODZICAMI !!!


ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

1.09.2012 TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR KSIĘDZA PROBOSZCZA

W czwartek 30. sierpnia 2012 roku w naszym Miasteczku Krajeńskim odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci o Puchar Ks. Proboszcza Błażeja Kownackiego. Gościem Honorowym turnieju był p. Andrzej SZARMACH, były napastnik słynnej reprezentacji Polski, prowadzonej przed laty przez Kazimierza Górskiego. (To już drugi pobyt p. Szarmacha w naszej parafii w ciągu ostatniego roku - we wrześniu 2011 odbywał się mecz "Orłów Górskiego" z reprezentacją naszej okolicy "Dolina Noteci").
Przygotowania do tej imprezy trwały od miesiąca. Przygotowano okolicznościowe plakaty, informacja poszła do lokalnych mediów. Swój udział w rozgrywkach zgłosiło 9 drużyn: z Miasteczka Kraj.(2), Brzostowa, Wysokiej, Śmiłowa, Dziembowa (2) i Piły (2), Trzy drużyny w kategorii chłopców młodszych (klasy 1-3) oraz sześć drużyn (klasy 4-6). Na przygotowanym przez starszych członków klubu sportowego TKKF "Noteć" Miasteczko boisku rozgrywki rozpoczęły się o godz. 14.00 wspólną modlitwą. Następnie Ks. Proboszcz powitał zaproszonych gości: wspomnianego już p. Andrzeja Szarmacha, p. Jerzego Miedzińskiego z PZPN z Warszawy, wszystkich zawodników, trenerów i opiekunów oraz bardzo licznie zgromadzonych kibiców (w większości rodziców, dziadków, kolegów grających chłopców). Podziękował też osobom zaangażowanym za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT
ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka