Lipiec 22 2019 15:56:10
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
11.09.2012 PIERWSZOKLASIŚCI ZAWIERZYLI JEZUSOWI SWOJĄ NAUKĘ

W niedzielę 9.09. br. kolejny rocznik dzieci rozpoczynających edukację w Szkole Podstawowej, powierzył Panu Jezusowi swoją naukę i pracę szkolną. Dzieci przyszły do kościoła ze swoimi rodzicami, przynosząc ze sobą swoje tornistry i przybory szkolne, aby zostały one pobłogosławione. Przez ten sybmoliczny gest dzieci chcą zaprosić Pana Jezusa, aby im zawsze towarzyszył, chronił je i opiekował się nimi w szkole i w drodze do niej i do domu.
Ks. Proboszcz dziękował też rodzicom za ich trud wychowawczy, za serce dawane dzieciom i zachęcał do współpracy ze szkołą i parafią, by wspólny wysiłek przynosił jak największe owoce - dobre życie dzieci.
Z kolei zwracając się do dzieci, ks. proboszcz przypomniał im, że te piękne tornistry, książki, zeszyty i wszystko inne, mają dzięki miłości i pracy swoich rodziców, że należy rodzicom za wszystko dziękować. No i oczywiście, że wszystko co mają należy szanować i dbać o to.
Dzieci w szkole podejmują też katechizację, która ma je prowadzić do przyjaźni z Bogiem. Obecny rocznik rozpoczyna naukę wg nowej podstawy programowej, w związku z czym do I Komunii św. te dzieci przystąpią w klasie III, tj. w maju 2015 roku.
Wszystkim Pierwszakom i ich Rodzicom życzymy opieki Matki Bożej i św. Józefa. Warto jeszcze nadmienić, że dzieci w Miasteczku chodzą do Szkoły im. komandora Bolesława Romanowskiego. Pod koniec września będzie dzień patrona i czeka je jeszcze uroczyste ślubowanie i moc niespodzianek, z udziałem przedstawicieli Marynarki Wojennej z Gdyni.

Wszystkim dzieciom i młodzieży naszych szkół, nauczycielom i wychowawcom, dyrekcji i pracownikom życzę dobrego roku !!!

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

11.09.2012 JUŻ SIÓDMY RAZ ODDALIŚMY KREW

9. września już siódmy raz nasi Parafianie bezinteresownie, honorowo oddawali krew. Tym razem oddana krew przeznaczona była dla 10-letniego chłopca, chorego na białaczkę - Miłosza.
Tradycyjnie miejscem akcji pobierania krwi był miejscowy Dom Kultury. Ekipa z Centrum Krwiodawstwa z Poznania pod wodzą pana doktora Pawła Mytko, zameldowała się już przed godz. 9.00. Po rozłożeniu wszystkich stanowisk i całego sprzętu można było przystąpić do pracy. I już od samego początku, zaraz po pierwszej Mszy św. pospieszyli pierwsi dawcy. Potem przybywali kolejni i tak aż do godziny 14.30.
Wielu dawców już po raz kolejny uczestniczyło w naszych parafialnych akcjach krwiodawstwa, było też sporo nowych osób. W sumie zgłosiły się 64 osoby gotowe do oddania, niestety cztery z nich nie mogły tego uczynić w tym dniu. Ostatecznie 60 osób oddało swoją krew, co dało bardzo dobry wynik, gdyż razem oddaliśmy 27 litrów tego bezcennego leku !!! Pięć osób przebadało się też pod kątem zarejestrowania banku dawców szpiku kostnego.
Nie sposób też nie wspomnieć osób zaangażowanych w przygotowanie kawiarenki dla przybywających często całych rodzin, oraz wspaniałe ugoszczenie pracowników Centrum Krwiodawstwa z Poznania, którzy za każdym razem wyrażają się pochlebnie o naszej społeczności. Wspomniani Pracownicy dziwią się, jak w takiej małej miejscowości, zbiera się zawsze tylu dawców. Mam nadzieję, że w kolejnej akcji planowanej na marzec 2013 roku będzie podobnie. Z pewnością też dopisze młodzież, która do tego czasu ukończy 18 rok życia.
WSZYSTKIM DAWCOM I OSOBOM POMAGAJĄCYM W TEJ AKCJI SERDECZNIE DZIĘKUJĘ I ŻYCZĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO IM I ICH RODZINOM!!!
MIŁOSZOWI TEŻ ŻYCZYMY WSZYSCY PEŁNI ZDROWIA I DAWCY SZPIKU, BY MÓGŁ CIESZYĆ SIĘ ŚWIATEM RAZEM ZE SWOIMI RODZICAMI !!!


ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

1.09.2012 TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR KSIĘDZA PROBOSZCZA

W czwartek 30. sierpnia 2012 roku w naszym Miasteczku Krajeńskim odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci o Puchar Ks. Proboszcza Błażeja Kownackiego. Gościem Honorowym turnieju był p. Andrzej SZARMACH, były napastnik słynnej reprezentacji Polski, prowadzonej przed laty przez Kazimierza Górskiego. (To już drugi pobyt p. Szarmacha w naszej parafii w ciągu ostatniego roku - we wrześniu 2011 odbywał się mecz "Orłów Górskiego" z reprezentacją naszej okolicy "Dolina Noteci").
Przygotowania do tej imprezy trwały od miesiąca. Przygotowano okolicznościowe plakaty, informacja poszła do lokalnych mediów. Swój udział w rozgrywkach zgłosiło 9 drużyn: z Miasteczka Kraj.(2), Brzostowa, Wysokiej, Śmiłowa, Dziembowa (2) i Piły (2), Trzy drużyny w kategorii chłopców młodszych (klasy 1-3) oraz sześć drużyn (klasy 4-6). Na przygotowanym przez starszych członków klubu sportowego TKKF "Noteć" Miasteczko boisku rozgrywki rozpoczęły się o godz. 14.00 wspólną modlitwą. Następnie Ks. Proboszcz powitał zaproszonych gości: wspomnianego już p. Andrzeja Szarmacha, p. Jerzego Miedzińskiego z PZPN z Warszawy, wszystkich zawodników, trenerów i opiekunów oraz bardzo licznie zgromadzonych kibiców (w większości rodziców, dziadków, kolegów grających chłopców). Podziękował też osobom zaangażowanym za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT
ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz

27.08.2012 PODZIĘKOWANIE PANU BOGU ZA TEGOROCZNE PLONY

W tym roku, w święto Matki Boskiej Częstochowskiej – 26. sierpnia – dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi, podczas tradycyjnych dożynek. We wspólnocie parafialnej uczyniliśmy to podczas Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele. Wcześniej delegacje wszystkich wiosek zgromadziły się przed kościołem ze swoimi wieńcami. Tam wszystkich zgromadzonych powitał ks. Proboszcz, dokonując za chwilę poświęcenia wieńców żniwnych. W procesji weszliśmy do kościoła, by uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w intencji wszystkich rolników z podziękowaniem za ich trud, o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże w pracy. Modlitwą obejmowaliśmy wszystkich, którzy troszczą się, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego i wszystkich naszych Parafian. Po południu dalsza część uroczystości dożynkowych odbywała się na boisku w Brzostowie, organizowana już przez Urząd Gminy Miasteczko Krajeńskie. Pogoda wszystkim dopisała.

Ks. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

27.08.2012 PIELGRZYMKA ROWEROWA DO GÓRKI KLASZTORNEJ

W niedzielę 26. sierpnia 2012 r. już po raz trzeci wyruszyliśmy rowerami na pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Zebraliśmy się na naszym Rynku, by o godz. 13.30 po wspólnej modlitwie do Anioła Stróża i Matki Bożej wyruszyć w drogę. Jechało nas razem około 30 osób. Pogoda nam dopisała, choć od rana nic nie zapowiadało tak sprzyjającej aury, nawet mocno padało do południa. Jednak pełni radości ruszyliśmy. Po drodze zatrzymaliśmy się na modlitwę w kościele w Wysokiej. Tam dołączyli do nas kolejni pielgrzymi. Kolejny krótki postój był przy kościele w Tłukomach. Krótko przed godz. 16.00 dojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Tam czekali na nas parafianie, którzy dojechali samochodami. Niezawodna p. Marysia przywiozła upieczone pączki, którymi wszyscy się mogli poczęstować. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia i odpoczynku, udaliśmy się do kościoła, gdzie o godz. 16.30 mieliśmy swoją Mszę św. Modlitwa podczas Eucharystii była ukoronowaniem naszego pielgrzymowania. Ks. Proboszcz sprawował Mszę św. w intencjach każdego z nas, które wieźliśmy w naszych sercach, podejmując dzisiejsze pielgrzymowanie. Na uwagę zasługuje udział małych dzieci: 4-letnia Roksanka jechała z mamą w swoim siodełku, ale już 6-letnia Adusia samodzielnie na swoim rowerku przejechała całą trasę pod opieką mamy, taty, babci i dziadka. Bracia dziewczynek Sergiusz i Dominik jechali też sami. 7-letnia Basia też przejechała kilka kilometrów, ale już jej brat Maciek całą trasę. 11 osób wybrało się w drogę powrotną również rowerami (w sumie zrobiliśmy 64 km), pozostali zapakowali swoje rowery na samochód transportowy i wrócili samochodami z rodzinami. Dziękuję wszystkim za wspólne pielgrzymowanie, dziękuję wszystkim, któzy dojechali na wspólną modlitwę. Do zobaczenia za rok na pielgrzymce rowerowej do Górki Klasztornej.

Ks. Błażej Kownacki

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka