Kwiecień 25 2019 00:00:07
27.08.2012 PODZIĘKOWANIE PANU BOGU ZA TEGOROCZNE PLONY

W tym roku, w święto Matki Boskiej Częstochowskiej – 26. sierpnia – dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi, podczas tradycyjnych dożynek. We wspólnocie parafialnej uczyniliśmy to podczas Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele. Wcześniej delegacje wszystkich wiosek zgromadziły się przed kościołem ze swoimi wieńcami. Tam wszystkich zgromadzonych powitał ks. Proboszcz, dokonując za chwilę poświęcenia wieńców żniwnych. W procesji weszliśmy do kościoła, by uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w intencji wszystkich rolników z podziękowaniem za ich trud, o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże w pracy. Modlitwą obejmowaliśmy wszystkich, którzy troszczą się, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego i wszystkich naszych Parafian. Po południu dalsza część uroczystości dożynkowych odbywała się na boisku w Brzostowie, organizowana już przez Urząd Gminy Miasteczko Krajeńskie. Pogoda wszystkim dopisała.

Ks. Błażej Kownacki

27.08.2012 PIELGRZYMKA ROWEROWA DO GÓRKI KLASZTORNEJ

W niedzielę 26. sierpnia 2012 r. już po raz trzeci wyruszyliśmy rowerami na pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Zebraliśmy się na naszym Rynku, by o godz. 13.30 po wspólnej modlitwie do Anioła Stróża i Matki Bożej wyruszyć w drogę. Jechało nas razem około 30 osób. Pogoda nam dopisała, choć od rana nic nie zapowiadało tak sprzyjającej aury, nawet mocno padało do południa. Jednak pełni radości ruszyliśmy. Po drodze zatrzymaliśmy się na modlitwę w kościele w Wysokiej. Tam dołączyli do nas kolejni pielgrzymi. Kolejny krótki postój był przy kościele w Tłukomach. Krótko przed godz. 16.00 dojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Tam czekali na nas parafianie, którzy dojechali samochodami. Niezawodna p. Marysia przywiozła upieczone pączki, którymi wszyscy się mogli poczęstować. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia i odpoczynku, udaliśmy się do kościoła, gdzie o godz. 16.30 mieliśmy swoją Mszę św. Modlitwa podczas Eucharystii była ukoronowaniem naszego pielgrzymowania. Ks. Proboszcz sprawował Mszę św. w intencjach każdego z nas, które wieźliśmy w naszych sercach, podejmując dzisiejsze pielgrzymowanie. Na uwagę zasługuje udział małych dzieci: 4-letnia Roksanka jechała z mamą w swoim siodełku, ale już 6-letnia Adusia samodzielnie na swoim rowerku przejechała całą trasę pod opieką mamy, taty, babci i dziadka. Bracia dziewczynek Sergiusz i Dominik jechali też sami. 7-letnia Basia też przejechała kilka kilometrów, ale już jej brat Maciek całą trasę. 11 osób wybrało się w drogę powrotną również rowerami (w sumie zrobiliśmy 64 km), pozostali zapakowali swoje rowery na samochód transportowy i wrócili samochodami z rodzinami. Dziękuję wszystkim za wspólne pielgrzymowanie, dziękuję wszystkim, któzy dojechali na wspólną modlitwę. Do zobaczenia za rok na pielgrzymce rowerowej do Górki Klasztornej.

Ks. Błażej Kownacki

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI

26.08.2012 WAŻNE! ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA TURNIEJU PIŁKARSKIEGO!

Informuję, że uległa zmianie godzina rozpoczęcia turnieju piłki nożnej dzieci w czwartek. Rozpoczęcie rozgrywek nastąpi o godz. 14.00 na boisku przy ul. Poniatowskiego. Potwierdzony jest udział p. Andrzeja Szarmacha.
Zapraszam wszystkich kibiców.

Ks. proboszcz: Błażej Kownacki

13.08.2012 ZAPRASZAMY NA TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

30 sierpnia (czwartek) 2012 roku, odbędzie się w Miasteczku Krajeńskim turniej piłki nożnej dla dzieci o Puchar Ks. Proboszcza. Gościem honorowym będzie p. Andrzej Szarmach, znakomity niegdyś napastnik reprezentacji Polski z czasów wspaniałej drużyny Kazimierza Górskiego. Zapraszam do udziału w tym turnieju również drużyny z ościennych parafii np. ministrantów (mogą być inni chłopcy).
Kategorie wiekowe:
1. Chłopcy z klas 1-3
2. Chłopcy z klas 4-6
Każda drużyna powinna składać się z minimum 6 zawodników (1bramkarz + 5 w polu), ponieważ gramy na małym boisku. Zawodników może być więcej do zmian. Drużyna powinna mieć dorosłego opiekuna!!!
Zgłoszenia proszę kierować do mnie tel. 515 368 472 lub 67/2873122.
Zawody rozpoczną się 30 sierpnia o godz. 11.00 na boisku przy ul. Poniatowskiego w Miasteczku Krajeńskim. Bardzo proszę o zachęcenie młodzieży, o zorganizowanie przyjazdu, o pomoc i mobilizację. Niech na koniec wakacje dzieci spotkają się razem i podejmą zdrową rywalizację. Będzie okazja porozmawiać ze znanym piłkarzem i z p. Szarmachem zrobić zdjęcie, zdobyć autograf.

Ksiądz proboszcz: Błażej Kownacki

17.04.2012 KOLEJNE NOWOŚCI W CZYTELNI PARAFIALNEJ

Kolejny już raz dodano uzupełnienia do panelu CZYTELNIA PARAFIALNA. Tym razem są to kazania księdza Jastrzębskiego wygłoszone w Rzadkowie w roku 1848 (przy okazji obchodów na cześć świętego Wawrzyńca) i 1849 (z okazji uroczystości poświęcenia tamtejszej kaplicy). Oprócz tego zamieszczono Kronikę III Zakonu św. Dominika, który powstał w Miasteczku 27.04.1919 roku.
Zapraszamy do lektury.