Luty 18 2019 21:26:35
26.08.2012 WAŻNE! ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA TURNIEJU PIŁKARSKIEGO!

Informuję, że uległa zmianie godzina rozpoczęcia turnieju piłki nożnej dzieci w czwartek. Rozpoczęcie rozgrywek nastąpi o godz. 14.00 na boisku przy ul. Poniatowskiego. Potwierdzony jest udział p. Andrzeja Szarmacha.
Zapraszam wszystkich kibiców.

Ks. proboszcz: Błażej Kownacki

13.08.2012 ZAPRASZAMY NA TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

30 sierpnia (czwartek) 2012 roku, odbędzie się w Miasteczku Krajeńskim turniej piłki nożnej dla dzieci o Puchar Ks. Proboszcza. Gościem honorowym będzie p. Andrzej Szarmach, znakomity niegdyś napastnik reprezentacji Polski z czasów wspaniałej drużyny Kazimierza Górskiego. Zapraszam do udziału w tym turnieju również drużyny z ościennych parafii np. ministrantów (mogą być inni chłopcy).
Kategorie wiekowe:
1. Chłopcy z klas 1-3
2. Chłopcy z klas 4-6
Każda drużyna powinna składać się z minimum 6 zawodników (1bramkarz + 5 w polu), ponieważ gramy na małym boisku. Zawodników może być więcej do zmian. Drużyna powinna mieć dorosłego opiekuna!!!
Zgłoszenia proszę kierować do mnie tel. 515 368 472 lub 67/2873122.
Zawody rozpoczną się 30 sierpnia o godz. 11.00 na boisku przy ul. Poniatowskiego w Miasteczku Krajeńskim. Bardzo proszę o zachęcenie młodzieży, o zorganizowanie przyjazdu, o pomoc i mobilizację. Niech na koniec wakacje dzieci spotkają się razem i podejmą zdrową rywalizację. Będzie okazja porozmawiać ze znanym piłkarzem i z p. Szarmachem zrobić zdjęcie, zdobyć autograf.

17.04.2012 KOLEJNE NOWOŚCI W CZYTELNI PARAFIALNEJ

Kolejny już raz dodano uzupełnienia do panelu CZYTELNIA PARAFIALNA. Tym razem są to kazania księdza Jastrzębskiego wygłoszone w Rzadkowie w roku 1848 (przy okazji obchodów na cześć świętego Wawrzyńca) i 1849 (z okazji uroczystości poświęcenia tamtejszej kaplicy). Oprócz tego zamieszczono Kronikę III Zakonu św. Dominika, który powstał w Miasteczku 27.04.1919 roku.
Zapraszamy do lektury.

WIELKANOC 2012

ŚWIĘCENIE POTRAW

Wielka Sobota, to czas święcenia potraw na wielkanocny stół. Również i w naszej parafii odbył się ten tradycyjny obrzęd. Zwyczaj ten nawiązuje do wieczerzy paschalnej Izraelitów, którą spożywał także Chrystus w Wielki Czwartek. W naszych koszyczkach (pięknie przystrojonych) znalazło się miejsce na mięso i wędliny, jajka, chleb, baranka z masła, sól, pieprz, ciasto. Wszystkie te potrawy są symbolem święta i radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.

ZDJĘCIA ZE ŚWIĘCENIA POTRAW

GRÓB PAŃSKI

Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku, zgodnie z wielowiekową tradycją, Najświętszy Sakrament przeniesiony został do Grobu Pańskiego. Tam, w asyście miejscowych Strażaków, przez całą Wielką Sobotę trwała Jego adoracja. Mogliśmy w ciszy i modlitewnym skupieniu rozważyć Mękę i Śmierć Chrystusa, ofiarować Jemu swoje kłopoty i troski, przeprosić za zło, które uczyniliśmy.

ZDJĘCIA GROBU PAŃSKIEGO

DROGA KRZYŻOWA

W Wielki Piątek, który przypadał w tym roku na 6. kwietnia, odbyła się tradycyjna już w naszej parafii Droga Krzyżowa. Jej szlak prowadził przez parafialny cmentarz i ulice Miasteczka. Każdy, kto wziął udział w tym wielkopostnym nabożeństwie, miał niebywałą okazję ku temu, aby przeżyć w modlitwie i skupieniu drogę Jezusa na śmierć, która okazała się dla ludzkości wybawieniem. Symbolem małości i ułomności człowieka był drewniany Krzyż, niesiony przez reprezentantów różnych grup społecznych. I to właśnie ten Krzyż niech nas przygotuje na radosne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję wszystkim obecnym za trud, poświęcony czas i modlitwy.

ZDJĘCIA Z DROGI KRZYŻOWEJ
Autor zdjęć: Szymon Kunek.

23.03.2012 WIELKOPOSTNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Już po raz szósty - w niedzielę 18 marca 2012 r. nasze Parafialne Koło Honorowych Krwiodawców im. Mirki Majer, pod wodzą Ks. Proboszcza Błażeja, zorganizowało akcję krwiodawstwa. Honorowi krwiodawcy i tym razem nie zawiedli. Swoją krwią podzieliło się 41 osób, ale gotowe oddać krew były 53 osoby. Niestety 12 z nich, ze względów zdrowotnych, nie mogło tym razem brać udziału w tej akcji. Łącznie w niedzielnej akcji oddano 18 450 ml krwi.
Jak zwykle, w czasie akcji czynna była kawiarenka, w której częstowano pysznym domowym ciastem i słynnymi pączkami.
Gorąco DZIĘKUJEMY wszystkim krwiodawcom i osobom, które były gotowe oddać krew oraz dzielnej pączkowej ekipie, gospodyniom, które upiekły wspaniałe domowe ciasto, uczennicom ZS CKR w Brzostowie i wszystkim, którzy pomagali w czasie tej – szóstej akcji honorowego krwiodawstwa.
Osobne gorące podziękowania składamy ekipie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Transplantologii w Poznaniu, która, choć w różnych składach, niestrudzenie obsługuje nasze akcje i ciągle z tym samym podziwem, wyraża się o naszych wspaniałych honorowych dawcach krwi i naszej gościnności.

Informacja: p. Ewa Stachowska

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TEJ AKCJI