Lipiec 22 2019 16:00:07
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
24.02.2012 NOWOŚCI NA STRONIE

W ostatnim czasie w panelu CZYTELNIA PARAFIALNA przybyło kilka nowych informacji: Repartycja z 1865 roku (nazwiska z określeniem stanu), Protokół z wyborów członków dozoru kościelnego i reprezentanów parafii w Miasteczku z dnia 27.11.1893 roku, Raport księdza Wody z 1894 roku w sprawie nowego kościoła w Miasteczku, Lista osób uprawnionych do głosowania w wyborach członków dozoru i reprezentacji parafii w Miasteczku z 1902 roku, Wizyta Ks. Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski w parafii Miasteczko 15.11.2009.
Dodany tam został również nowy odnośnik DAWNE PRAWO, gdzie zamieszczono informacje źródłowe na temat zasad funkcjonowania parafii rzymsko-katolickich w XIX wieku.
Zapraszamy do lektury.

4.02.2012 VII BAL PARAFIALNY

W sobotę 28. stycznia br. odbył się już po raz VII Bal Parafialny. Od samego początku organizatorom przyświecają dwa cele: po pierwsze integracja Parafian, także poprzez zabawę, a po drugie, zebranie środków na przeprowadzane remonty parafialne. Tak było z dachem na kościele, tak było ze schodami do kościoła, tak jest i teraz z odnowieniem naszego cmentarza parafialnego…
Tegoroczny Bal rozpoczął się o godz. 19.00 w sali naszego Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim. Uczestniczyło w nim 59 par. Do tańca przygrywał zespół „ADAR”. By wszyscy mogli się dobrze bawić, odpowiednio wcześniej, bo już pod koniec listopada, rozpoczęły się przygotowania. Grono osób, które zawsze włączają się w jego organizację, spotykało się na kolejnych zebraniach, by wszystko zaplanować, następnie przygotować i przeprowadzić. Trzeba było pamiętać o wielu sprawach, z pozoru mało istotnych, często niewidocznych i nieznanych dla szerszego grona, ale niezbędnych. Osoby przygotowujące naszą zabawę, mają już w tym spore doświadczenie, ale przede wszystkim wolę!!! by zrobić coś dla innych.

- CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT -
ZOBACZ ZDJĘCIA Z BALU

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz

SPRAWOZDANIE DUSZPASTERSKIE ZA 2011 ROK

Rok 2011 przeszedł do historii. Dokonujemy różnych podsumowań. Chcemy i my tutaj przed Bogiem i sobą dokonać rozrachunku.
1. Dziękujemy Bogu za dar życia i wiary. Przez sakrament chrztu św. do wspólnoty Kościoła przyjętych zostało 36 dzieci (w ubr. 40). Z tego 15 dzieci w związkach niesakramentalnych. 2. 24 dzieci zjednoczyły się z Chrystusem w sakramencie Eucharystii przyjmując Go po raz pierwszy do swego serca w maju ubr. 3. Sakrament bierzmowania przyjęło 29 młodych osób.
Pamiętajmy, że religijne życie i wychowanie w pierwszym rzędzie należy do rodziców i za to podejmujcie drodzy rodzice odpowiedzialność. Potrzeba na co dzień życia wiarą ! Życia modlitwą i sakramentami.

- CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT -

Ks. proboszcz: Błażej Kownacki

10.01.2012 MALI KOLĘDNICY MISYJNI

W uroczystość Objawienia Pańskiego mali i nieco więksi kolędnicy misyjni przybyli do miejscowej świątyni na Mszę św. o godz. 11.oo. Ubrani w stroje aniołów, Maryi, Józefa, diabłów, śmierci, pasterzy i królów przedstawili się Ks. Proboszczowi i wiernym na początku Mszy św. w formie rymowanych wierszyków. W ramach świątecznego kazania młodzież przedstawiła tegoroczny cel kolędowania, a jest nią pomoc dzieciom mieszkającym w najbiedniejszym kraju świata na kontynencie afrykańskim, w Sudanie Południowym.
Mali kolędnicy zaopatrzeni byli w kolorową gwiazdę oraz w tabliczkę informującą o celu kolędowania. Na koniec Mszy św. kolędnicy otrzymali specjalne błogosławieństwo i rozesłani zostali po całej parafii, aby szli i głosili chwałę Bożego Narodzenia, mieli też specjalne skarbonki do zbierania ofiar dla swoich rówieśników w Sudanie.

- CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT -
ZOBACZ ZDJĘCIA Z KOLĘDOWANIA

Informacja i zdjęcia: pani Ewa Kobyłka.

BOŻE NARODZENIE 2011


ŻŁÓBEK W NASZYM KOŚCIELE

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka