Listopad 19 2019 06:29:48
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
SPRAWOZDANIE DUSZPASTERSKIE ZA 2011 ROK

Rok 2011 przeszedł do historii. Dokonujemy różnych podsumowań. Chcemy i my tutaj przed Bogiem i sobą dokonać rozrachunku.
1. Dziękujemy Bogu za dar życia i wiary. Przez sakrament chrztu św. do wspólnoty Kościoła przyjętych zostało 36 dzieci (w ubr. 40). Z tego 15 dzieci w związkach niesakramentalnych. 2. 24 dzieci zjednoczyły się z Chrystusem w sakramencie Eucharystii przyjmując Go po raz pierwszy do swego serca w maju ubr. 3. Sakrament bierzmowania przyjęło 29 młodych osób.
Pamiętajmy, że religijne życie i wychowanie w pierwszym rzędzie należy do rodziców i za to podejmujcie drodzy rodzice odpowiedzialność. Potrzeba na co dzień życia wiarą ! Życia modlitwą i sakramentami.

- CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT -

Ks. proboszcz: Błażej Kownacki

10.01.2012 MALI KOLĘDNICY MISYJNI

W uroczystość Objawienia Pańskiego mali i nieco więksi kolędnicy misyjni przybyli do miejscowej świątyni na Mszę św. o godz. 11.oo. Ubrani w stroje aniołów, Maryi, Józefa, diabłów, śmierci, pasterzy i królów przedstawili się Ks. Proboszczowi i wiernym na początku Mszy św. w formie rymowanych wierszyków. W ramach świątecznego kazania młodzież przedstawiła tegoroczny cel kolędowania, a jest nią pomoc dzieciom mieszkającym w najbiedniejszym kraju świata na kontynencie afrykańskim, w Sudanie Południowym.
Mali kolędnicy zaopatrzeni byli w kolorową gwiazdę oraz w tabliczkę informującą o celu kolędowania. Na koniec Mszy św. kolędnicy otrzymali specjalne błogosławieństwo i rozesłani zostali po całej parafii, aby szli i głosili chwałę Bożego Narodzenia, mieli też specjalne skarbonki do zbierania ofiar dla swoich rówieśników w Sudanie.

- CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT -
ZOBACZ ZDJĘCIA Z KOLĘDOWANIA

Informacja i zdjęcia: pani Ewa Kobyłka.

BOŻE NARODZENIE 2011


ŻŁÓBEK W NASZYM KOŚCIELE

RORATY 2011

Jak w każdej parafii, tak i u nas przygotowywaliśmy się na spotkanie z Panem Jezusem, uczestnicząc w Mszach świętych roratnich w naszym kościele. Gromadziliśmy się wspólnie - dzieci wraz z dorosłymi - w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dzieci przychodziły ze swoimi lampionami, które zawsze przypominają o potrzebie gotowości i czuwania, jak panny mądre w Ewangelijnym opisie czekania na Oblubieńca.
Każdego dnia dzieci otrzymywały naklejki z wizerunkami Świętych i Błogosławionych, których życie i charakterystykę przedstawiał wszystkim sam św. Mikołaj, który do nas przychodził. Rozmawiał z dziećmi i odpowiadał na pytania.
Na zakończenie roratniej Mszy św. spośród serduszek, które przynosiły dzieci losowaliśmy dwójkę dzieci, które do domów zabierały figurki Matki Bożej i św. Józefa, by tam modlić się w gronie swoich bliskich za swoją rodzinę i za wszystkie rodziny naszej Parafii.
W ostatnim dniu, wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami.
Oby te adwentowe spotkania modlitewne owocowały na dobre przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia i cały Nowy Rok 2012.

ZOBACZ ZDJĘCIA wykonane przez panią Hannę Rozental.

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz

30.10.2011 INFORMACJE DOTYCZĄCE DNIA 1. LISTOPADA

Msze św.:
w poniedziałek o godz. 17.00 już z Uroczystości Wszystkich Świętych.
We wtorek 1 listopada – godz. 8.00 i 9.30. Następna Msza św. o godz. 13.00 w kościele, po czym wyruszy procesja żałobna na cmentarz. W czasie procesji odmawiamy różaniec za zmarłych i przy kolejnych stacjach modlimy się za zmarłych.


PRACE NA CMENTARZU ZAKOŃCZONO !!!
Zakończono już prace na cmentarzu. Przez kolejne 4 miesiące wykonano cały szereg prac, które sprawiły, że miejsce to jest teraz po prostu piękne. W tym roku pójdziemy z procesją „suchą nogą”. Udało się położyć ponad 1000 m2 chodników z kostki brukowej, postawić blisko 450 mb ogrodzenia. Cmentarz został powiększony. Dodatkowo (co nie było planowane) położyliśmy kostkę przy dojściu do cmentarza od strony kościoła. Czeka nas jeszcze usunięcie suchych drzew, na co mamy już stosowne pozwolenie.
Wartość wykonanych prac wg umowy z wykonawcą wynosi nieco ponad 374 tys. złotych. Z tego 75% dofinansowania z funduszy unijnych, za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Jednak najpierw trzeba całość zapłacić, a dopiero potem parafia dostanie zwrot tej części 75% kosztów.
Dziękuję wszystkim, którzy dotychczas składali swoje ofiary na ten cel. Wszystkim Parafianom, za systematyczne wsparcie w minionych miesiącach. Za modlitwę i życzliwość. Kochani – UDAŁO SIĘ !!!

Ośmielam się jeszcze zwrócić o POMOC do wszystkich innych ludzi dobrej woli, do naszych GOŚCI, którzy mają bliskich na cmentarzu w Miasteczku Krajeńskim, do tych, co przybywają tu tylko okazjonalnie z racji listopadowej modlitwy na cmentarzu. W dniu 1 listopada br. po zakończeniu uroczystości będą do nabycia okolicznościowe CEGIEŁKI o nominale 10,- i 5,- zł. Każda ofiara będzie dla naszej parafii wielką pomocą. Można też dokonywać indywidualnych wpłat na konto parafialne prowadzone w Banku Spółdzielczym w Białośliwiu:
PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
KS. PIOTRA SKARGI 7 89-350 MIASTECZKO KRAJEŃSKIE
Numer rachunku: 82 8937 0007 0000 6653 2000 0010
Inne informacje i aktualne zdjęcia z naszego cmentarza będą wkrótce dostępne w naszej galerii.

ZOBACZ JAK PRZEBIEGAŁY PRACE NA CMENTARZU W PAŹDZIERNIKU
ZOBACZ JAK PRZEBIEGAŁY PRACE NA CMENTARZU W SIERPNIU

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka