Kwiecień 25 2019 00:23:32
27.04.2011 ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Święte Triduum Paschalne, to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym katolików, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się wieczorną mszą w Wielki Czwartek (Msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś drugimi nieszporami po południu Niedzieli Wielkanocnej. Przygotowania do właściwego przeżywania tego świętego czasu rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcjami wielkopostnymi, które odbyły się od 4 do 6 kwietnia.
Natomiast w poniedziałek 19 kwietnia, miało miejsce w naszym kościele parafialnym bardzo ważne wydarzenie – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty. Po Spowiedzi św. dzieci były bardzo szczęśliwe i obiecały jak najdłużej wytrwać w dobrym.

- CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT -