10.11.2018 SŁOWO DO PARAFIAN
Dodane przez administrator dnia Listopad 10 2018 15:42:15


Miasteczko Krajeńskie, dn. 7.10.2018 roku
W dniu wspomnienia NMP Różańcowej

Moi Kochani!

Zbliża się wielkimi krokami wielkie wydarzenie w życiu naszej Wspólnoty Parafialnej, o którym wiele razy już mówiłem, na które zapraszałem podczas ostatniej kolędy. Oto już 16 listopada br., w piątkowe popołudnie, przybędzie do nas wszystkich Matka Boża w znaku Cudownego Obrazu z Jasnej Góry, aby nas wszystkich nawiedzić. Będziemy mieli wtedy niepowtarzalną okazję, by spojrzeć Jej w oczy, przytulić się do Jej SERCA, powiedzieć Jej o wszystkich naszych sprawach – osobistych, rodzinnych, parafialnych, szepnąć o sprawach radosnych, bolesnych i chwalebnych. W związku z tym pozwalam sobie skreślić do Was, moi Kochani, te kilka słów.
Pragnę serdecznie zaprosić Każdą i Każdego z Was, zaprosić całe Rodziny, do udziału w tym religijnym wydarzeniu, które przeżywać będziemy po 40 latach od poprzedniego nawiedzenia. Myślę, że przez 24 godziny NAWIEDZENIA, każdy znajdzie najlepszą dla siebie chwilę, by stanąć przed MATKĄ. Czy to już w momencie powitania, czy na Apelu Jasnogórskim, a może w środku nocy przyjdzie ktoś – jak Nikodem do Jezusa – czuwać w ciszy i modlić się po swojemu, może po wielu latach… A potem przyjdziemy Ją pożegnać i przekażemy Matkę Najświętszą naszym sąsiadom z parafii w Rzadkowie.
Do dobrego przeżycia DNIA NAWIEDZENIA, przygotować się chcemy poprzez udział w tygodniowych MISJACH ŚWIĘTYCH, które potrwają od soboty 10 listopada wieczorem do niedzieli 18 listopada, które poprowadzi Pallotyn – ks. Jerzy Gugała.
Do tego listu załączam PROGRAM nauk misyjnych i innych wydarzeń w tym czasie. Będą tam nauki ogólne, nauki stanowe, nauki dla dzieci i młodzieży, nauka dla osób przeżywających swoje życie w związkach niesakramentalnych. Będzie specjalny dzień pokutny, gdzie będziemy mieli okazję przystąpić do spowiedzi misyjnej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz „zwykłych” godzin naszych nabożeństw parafialnych, będzie dodatkowa Msza św. z nauką o godz. 20.00, aby wszyscy pracujący do późna, też mogli na spokojnie zdążyć do kościoła.
Kochani Rodzice, Babcie i Dziadkowie, proszę Was, bądźcie sami przykładem dla swoich dzieci młodszych i starszych, pomóżcie im dotrzeć do kościoła. Proszę Was wszystkich, organizujcie sobie tak czas w tych ważnych dniach, by nikogo nie zabrakło. W jednej z pieśni śpiewamy: „Nie zamykajcie serc, zbawienia nadszedł czas, gdy Chrystus puka w drzwi, może ostatni raz?”
Mam też jeszcze jedną serdeczną prośbę. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby najpiękniej, jak tylko potrafimy i możemy, udekorować nasze domostwa w całej Parafii, także te najdalej oddalone, szczególnie zaś chciejmy przyozdobić trasę przejazdu Obrazu Matki Bożej: od strony Grabówna przez Brzostowo, ul. Dąbrowskiego, Plac Wolności, Kościuszki, Poniatowskiego i Huby w kierunku Rzadkowa. Te dekoracje będą wyrażać naszą gościnność, przyjęcie Matki Bożej, a nade wszystko naszą MIŁOŚĆ.

Moi Kochani !
Mam pewność, że Pan Bóg nam wszystkim przez pośrednictwo nawiedzającej nas „Matki, która wszystko rozumie…”, pobłogosławi.
Żywię nadzieję, że wszyscy otworzymy nasze serca na dary i łaski dla nas przygotowane.

Szczęść Boże!!!
Wasz proboszcz Ks. Błażej Kownacki

PROGRAM MISJI ŚWIĘTYCH I NAWIEDZENIA MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W MIASTECZKU KRAJEŃSKIM