WIELKANOC 2012
Dodane przez administrator dnia Kwiecień 07 2012 09:28:44


ŚWIĘCENIE POTRAW

Wielka Sobota, to czas święcenia potraw na wielkanocny stół. Również i w naszej parafii odbył się ten tradycyjny obrzęd. Zwyczaj ten nawiązuje do wieczerzy paschalnej Izraelitów, którą spożywał także Chrystus w Wielki Czwartek. W naszych koszyczkach (pięknie przystrojonych) znalazło się miejsce na mięso i wędliny, jajka, chleb, baranka z masła, sól, pieprz, ciasto. Wszystkie te potrawy są symbolem święta i radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.

Ksiądz proboszcz: Błażej Kownacki

ZDJĘCIA ZE ŚWIĘCENIA POTRAW

GRÓB PAŃSKI

Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku, zgodnie z wielowiekową tradycją, Najświętszy Sakrament przeniesiony został do Grobu Pańskiego. Tam, w asyście miejscowych Strażaków, przez całą Wielką Sobotę trwała Jego adoracja. Mogliśmy w ciszy i modlitewnym skupieniu rozważyć Mękę i Śmierć Chrystusa, ofiarować Jemu swoje kłopoty i troski, przeprosić za zło, które uczyniliśmy.

Ksiądz proboszcz: Błażej Kownacki

ZDJĘCIA GROBU PAŃSKIEGO

DROGA KRZYŻOWA

W Wielki Piątek, który przypadał w tym roku na 6. kwietnia, odbyła się tradycyjna już w naszej parafii Droga Krzyżowa. Jej szlak prowadził przez parafialny cmentarz i ulice Miasteczka. Każdy, kto wziął udział w tym wielkopostnym nabożeństwie, miał niebywałą okazję ku temu, aby przeżyć w modlitwie i skupieniu drogę Jezusa na śmierć, która okazała się dla ludzkości wybawieniem. Symbolem małości i ułomności człowieka był drewniany Krzyż, niesiony przez reprezentantów różnych grup społecznych. I to właśnie ten Krzyż niech nas przygotuje na radosne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję wszystkim obecnym za trud, poświęcony czas i modlitwy.

Ksiądz proboszcz: Błażej Kownacki

ZDJĘCIA Z DROGI KRZYŻOWEJ
Autor zdjęć: Szymon Kunek.