17.09.2011 PIELGRZYMKA ROWEROWA DO GÓRKI KLASZTORNEJ
Dodane przez administrator dnia Wrzesień 17 2011 05:24:59

W ostatnią niedzielę wakacji, 28 sierpnia br. po raz drugi Parafianie z Miasteczka Krajeńskiego wyruszyli w pielgrzymce rowerowej do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Do przejechania mieliśmy 32 km w jedną stronę. Pogoda nam dopisała !!! O wyznaczonej godzinie na Placu Wolności zebrało się blisko 40 pielgrzymów na rowerach, w większości - co warto podkreślić - ubrani dla bezpieczeństwa w kamizelki odblaskowe, dzieci dodatkowo w kaski. Po przekazaniu spraw organizacyjnych co do wspólnej jazdy, trasy i kolejnych miejsc na krótki odpoczynek, po modlitwie wyruszyliśmy w drogę. Barwny peleton przejechał przez Miasteczko, Brzostowo, minął w Grabówno i posuwał się w stronę Wysokiej. Tam zatrzymaliśmy się, by w kościele pomodlić się za cały nasz dekanat. Następnie ruszyliśmy dalej przez Czajcze, Kijaszkowo, Tłukomy (tam mieliśmy kolejny krótki postój), Wiktorówko i GÓRKA KLASZTORNA !!!
Z Miasteczka ruszyliśmy o godz. 13.30, na miejscu byliśmy kilka chwil po 16.00. Wśród rowerzystów było kilkoro dzieci, najmłodsze jechało z tatą w foteliku, ale też Hubert, Kuba, Patrycja, Maciej dali radę. Warto podkreślić, że do Górki dotarł też na swoim wózku Kamil, któremu towarzyszyła Mama szybkim marszem z kijkami.
Po dojechaniu do Górki byliśmy mile zaskoczeni, bo na apel Ks. Proboszcza odpowiedziało wielu parafian, przyjeżdżając samochodami, byśmy we wspólnocie parafialnej modlili się razem jak najliczniej przed Obliczem Matki Najświętszej. Czekała na nas też niespodzianka, w postaci pączków upieczonych i przywiezionych przez niezawodną Panią Marię Świadek. Państwo Duda ofiarowali nam napoje chłodzące, a Pan Piotr Jandy zapewnił nam transport rowerów w drodze powrotnej. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że było wielu śmiałków, którzy w drogę powrotną po Mszy św. ruszyli też na rowerach, by w sumie w tym dniu przejechać 64 km !!!!!! co jest już trudne dla amatora...
Po posiłu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie na schodach Domu Pielgrzyma, by następnie przejść razem do kościoła na Mszę św. sprawowaną przez naszego Proboszcza w intencjj całej naszej Parafii. W sumie było nas tam ok. 150 osób. Na organach grał nasz Pan Organista Mieczysław Misiak. Posługę lektora pełnili Kamil Dzieniszewski i Szymon Kunek. Wielu parafian skorzystało z sakramentu pokuty, licznie przystąpiliśmy do Komunii św. Mszę św. celebrował i kazanie wygłosił nasz Proboszcz, ks. Błażej Kownacki.
Po Mszy św. i krótkim odpoczynku niektórzy rowerzyści w mniejszych grupach ruszali do domu, pozostali skorzystali z samochodów i z bliskimi wrócili do Miasteczka. Ostatnia grupka rowerami wyruszyła z Górki o godz. 18.00 i o 20.05 była w Miasteczku. Choć trzeba przyznać, że jazda powrotna bez odpoczynku, była już trudna, nie brakowało kryzysów, ale wszyscy cali, zdrowi i bezpieczni wrócili do swoich domów. Jak Pan Bóg pozwoli, to za rok pewnie znowu pojedziemy....
Każdy pielgrzym młodszy i starszy "wiózł" ze sobą różne intencje osobiste, rodzinne, ale i parafialne, o co prosił ksiądz proboszcz na początku. Nasz wyjazd miał więc charakter pielgrzymkowy, a nie był tylko rajdem rowerowym.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI
Foto: Sławek Ajsztet.