12.10.2011 ZNOWU POBIEGLIŚMY DLA PAPIEŻA - BŁOG. JANA PAWŁA II
Dodane przez administrator dnia Październik 12 2011 05:18:59

W ostatnią niedzielę, 9 października, gdy przeżywaliśmy XI Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II – Człowiek modlitwy, parafianie z Miasteczka Krajeńskiego (od najmłodszych do najstarszych) po raz trzeci pobiegli w biegu im. Jana Pawła II. Pomocą służyły jak zawsze Panie Katechetki (p. Ewa i p. Basia) oraz Panie Nauczycielki (p. Hania, p. Małgosia, p. Wioletta), a p. Basia i p. Ulka przywiozły chłopaków z Rzadkowa z Domu Pomocy Społecznej. Oczywiście pomocą posłużyli jak zawsze nasi Strażacy z OSP i p. Mieciu organista.
Po raz kolejny doświadczyliśmy dobroci Boga, który dał nam w to popołudnie piękną pogodę, która zachęcała do wyjścia z domu i przyjścia do wspólnego biegania i spotkania przy ognisku koło kościoła. I rzeczywiście liczba uczestników biegu sięgnęła 60 osób !!!
Do pokonania były różne dystanse, w zależności od wieku, wszyscy dobiegli do mety w zdrowej rywalizacji, ale najważniejszy był udział. Bieg odbywał się po ulicy ks. Piotra Skargi i Tadeusza Kościuszki, meta była przy krzyżu na dole.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT
ZOBACZ ZDJĘCIA

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz