Styczeń 26 2020 21:25:54
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 27. maja 2012 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy wszyscy swoje serca i umysły na Jego dary. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła, Msze św. jutro o godz. 9.00 i 17.00. W Górce Klasztornej Odpust, na który Ojcowie Misjonarze zapraszają. Tam Msza św. w intencji rodzin o g.10.00 i główna suma odpustowa o 12.00.

3. Kończy się miesiąc maj, dziś nabożeństwo po Mszy św. o 9.30 Ostatnie nabożeństwo w środę.

4. We czwartek dzieci klas II jadą na pielgrzymkę do Lichenia. Zbiórka o godz. 6.45 na Rynku. Wyjazd o godz. 7.00. Tam uczestniczymy we Mszy św. w Bazylice o godz. 12.00 którą będę sprawował za wszystkich Parafian. Powrót ok. godz. 20.00. W związku z tym nie będzie wieczorem Mszy św.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Chorych odwiedzę od g. 9.00. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 14.00. O godz. 15.00 Msza św. dla dzieci. Dalej okazja do spowiedzi św. od 16.00 do 17.00 - w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa za zmarłych z wymieniankami rocznymi i Msza św. o 17.00.

6. Za tydzień w niedzielę V Ogólnopolski Dzień Dziękczynienia. Będzie przeprowadzona przy kościele zbiórka do skarbony na Centrum Opatrzności Bożej - wotum całego Narodu.

7. Festyn Parafialny w przyszłą niedzielę 3.VI. Miejsce Festynu - boisko w Brzostowie. Rozpoczęcie o g. 14.00. Szczegóły są wywieszone w gablotach. Dziękujemy za ofiarowane fanty do loterii, można je jeszcze przynosić na plebanię do środy. Na wszystkich czekają różne atrakcje. Będzie okazja do popisów artystycznych dla dzieci (pokaz karate, pokaz tańca, śpiew), gry i zabawy, rozgrywki piłkarskie dzieci z klas I-IV. Dzieci, które chcą zagrać w piłkę, mogą zgłaszać się do Pań w szkole na Rynku. Będzie też pokaz strażacki oraz przedstawienie plenerowe pt. „Pchła Szachrajka”. Jeszcze raz zwracamy się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta i dostarczenie go w przyszłą niedzielę od 9.00 do świetlicy w Brzostowie lub już w sobotę pod wieczór do domu p. Jolanty Osowskiej przy ul. Kościuszki. Wieczorem zabawa taneczna od 19.00.

8. Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci do nabycia przed kościołem.

9. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Planujemy porządki wokół kościoła, by potem na czas oktawy i procesji wokół kościoła było pięknie. Bardzo proszę o pomoc na sobotę od g. 9.00, zwłaszcza Panów z kosiarkami żyłkowymi a Panie z grabiami i miotłami.

10. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Józefa Lutkę z ul. Kościuszki, jego pogrzeb będzie we wtorek o g. 14.00. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka