Styczeń 23 2020 12:27:05
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 3. czerwca 2012 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Obchodzimy również V Ogólnopolski Dzień Dziękczynienia. Przy kościele zbiórka do skarbony na Centrum Opatrzności Bożej -€“ wotum całego Narodu.

2. W czwartek 7 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g.11.00 wyruszymy z procesją ulicami naszego Miasteczka taką trasą jak w ubiegłych latach. Proszę Panów Strażaków o asystę, niesienie baldachimu i utrzymanie porządku w czasie procesji. Proszę o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach, o przystrojenie trasy procesji, o liczny udział wszystkich Parafian, o niesienie sztandarów. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian z Arentowa o przywiezienie zieleni (brzózek) do kościoła.

3. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia w łączności z Mszą św. odmawiamy wspólnie Litanię.

4. Jutro Msza św. o godz. 7.00 rano, a w środę Msza św. wieczorna o 18.00.

5. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

7. Dziś nasz Festyn Parafialny. Miejsce Festynu - boisko w BRZOSTOWIE. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Przygrywać będzie zespół muzyczny „Koral”. Przewidujemy różne atrakcje -€“ szczegóły na afiszach. Cały czas czynna będzie kawiarenka „pod chmurką” z ciastem upieczonym przez nasze Parafianki, kiełbaska z grilla, żurek, tradycyjne pierogi, chlebek ze smalcem… Dla każdego coś dobrego… Nowością będzie wata cukrowa kręcona… przez Proboszcza. Będzie też okazja zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru u naszej Pani Ewy. A wieczorem od godz. 19.00 zabawa taneczna do 22.30. Zapraszamy wszystkich i życzymy dobrego spędzenia czasu z rodziną. Cały dochód przeznaczony będzie na nasze prace przy kościele. Panie, które upiekły ciasto prosimy o dostarczenie wypieków do świetlicy w Brzostowie od 9.00.

8. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Władysława Madziałę z Brzostowa, jego pogrzeb odbył się w środę. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka