Styczeń 26 2020 21:26:39
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 10. czerwca 2012 r.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 11.00). Gromadźmy się licznie na wspólnej modlitwie. Zakończenie oktawy w czwartek. Po procesji poświęcenie wianków i ziół. Składam serdeczne podziękowania rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała oraz tym, którzy im pomagali, za dekorację naszych domów i ulic przy trasie procesji, dziękuję Druhom Strażakom, Paniom i Panom niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, Paniom Katechetkom, ministrantom i lektorom, Panu Organiście i wszystkim za wspólną i piękną modlitwę.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00 z procesją. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu.

3. Trwa miesiąc czerwiec poświecony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia w łączności z Mszą św. odmawiamy wspólnie Litanię.

4. Przeżyliśmy IV Festyn Parafialny. Myślę, że był udany na miarę naszych skromnych możliwości, bez wielkich sponsorów z zewnątrz, choć niektórzy powątpiewali, czy to się uda zrealizować, ale Bogu dzięki się udało!!! Nie było gorzej jak w minionych latach, Pan Bóg nam dał ładną pogodę i pobłogosławił. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim!!!, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się przyczynili. Tych osób jest tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. Wszystkim „Bóg zapłać”!!! Festyn przyniósł blisko 10.000,- zł wpłacone na konto parafialne. BÓG ZAPŁAĆ!!! Osoby zaangażowane w Festyn proszę na spotkanie w środę na plebanię po procesji.

5. Za tydzień odpust w Grabównie ku czci św. Antoniego -€“ suma o g. 12.15.

6. Parafia Kaczory organizuje w sierpniu 3-dniową pielgrzymkę śladami Błog. Jana Pawła II koszt 450,- zł., a parafia Śmiłowo pielgrzymkę do Medjugorie 17-27 lipca w cenie 600,- zł i 110 euro (są jeszcze wolne miejsca).

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka