Maj 27 2019 09:55:59
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 29. lipca 2012 r.

1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc szczególny w naszej polskiej historii. W tym miesiącu chciejmy też szczególnie troszczyć się o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00. W piątek o g.16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym czasie okazja do spowiedzi św. i Msza św. o godz. 17.00. poprzedzona litanią do Serca Pana Jezusa i modlitwą różańcową za zmarłych z wymieniankami rocznymi.

3. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej w Rzadkowie - Suma odpustowa o godz. 12.00. a za tydzień w niedzielę odpust w Morzewie – Przemienienia Pańskiego – Suma również o godz. 12.00.

4. Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem u ministrantów.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na konto parafialne. W tym tygodniu udam się do Urzędu Marszałkowskiego z kolejnymi dokumentami w sprawie projektowanych prac wokół kościoła i na parkingu.
Informuję jednocześnie, że sprawy związane z cmentarzem zostały pomyślnie zamknięte i rozliczone. Refundacja ze środków unijnych wpłynęła na nasze konto w całości jaka była projektowana 75% całych kosztów, tj. 267 tys. zł. Przypomnę tylko, że nasz wkład własny wynosił 90 tys. zł. i tyle mieliśmy w ubr. na początku prac. Żeby zapłacić wykonawcy zbieraliśmy nasze ofiary, był dochód z Festynów, zabawy, z meczu Orłów Górskiego. Musieliśmy też zaciągnąć pożyczkę. Teraz po oddaniu pożyczki i opłaceniu wszystkich zobowiązań mamy na koncie parafialnym blisko 180 tys. zł. Te pieniądze będą czekać na nasze projektowane prace, które w całości wycenione są na ponad 600 tys. zł z czego wkład własny parafii wyniesie też 25%, czyli ok. 150 tys. i właśnie to już mamy. Czeka nas więc wielkie wyzwanie !!! Ufam, że damy radę, bo bez tej dotacji sami byśmy robili to wiele lat. Proszę jednocześnie o cierpliwość i wyrozumiałość. Fizycznie konkretne prace już raczej w tym roku się nie zaczną, przy cmentarzu biurokracja z dokumentami trwała blisko 2 lata, ale warto było. Cierpliwie więc będziemy do tego się przygotowywać i zbierać nasze fundusze. Jeszcze raz wszystkim bardzo DZIĘKUJĘ !!!

6. Pod koniec sierpnia planujemy turniej piłki nożnej dla dzieci o puchar Ks. Proboszcza. Niech dzieci dobierają się w drużyny kl. I i II, III i IV, V i VI. Gościem będzie wtedy najprawdopodobniej p. Andrzej Szarmach z drużyny Orłów Górskiego. Szczegóły podam później. Proszę rodziców o pomoc, by każda drużyna miała dorosłego opiekuna.

7. Przy wyjściu z kościoła kierowcy mogą złożyć ofiarę w ramach akcji „Św. Krzysztof” 1 gr. za 1 km bezpiecznej jazdy. Ofiary przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

8. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka