Maj 27 2019 09:22:52
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 19. sierpnia 2012 r.

1. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.

2. W tym też dniu będziemy przeżywali nasze dziękczynienie za plony. Msza św. dożynkowa o godz. 11.00. Proszę poszczególne sołectwa o przygotowanie wieńców i delegacji rolników.

3. Również tego dnia, tradycyjnie już w ostatnią niedzielę sierpnia, chcemy udać się po raz trzeci z pielgrzymką rowerową do Górki Klasztornej. Zbiórka na Rynku wyjazd o 13.30. Tam, po dojechaniu o godz. 16.30 odprawię Mszę św. dla pielgrzymów. Proszę też uwzględnić kamizelkę odblaskową i sprawny rower. Dzieci mogą jechać pod opieką osoby dorosłej. Powrót we własnym zakresie, rowery zostaną przywiezione.

4. Od poniedziałku do soboty, będą zbierane ofiary na prace remontowe. Proszę, aby osoby zbierające odebrały listy w zakrystii.

5. Jesienna akcja honorowego oddawania krwi w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 9 września. Zachęcam wszystkich Honorowych Dawców i nowe osoby do podzielenia się darem krwi z potrzebującymi. Przypominam, że w int. naszych Krwiodawców odprawiona będzie Msza św. tak jak co roku w dniu 14 września.

6. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki.

7. Dziś do skarbony możemy złożyć dar serca jako pomoc w sfinansowaniu wyjazdu do Górki Klasztornej osób niepełnosprawnych, które przeżywają swoje rekolekcje w Brzostowie.

8. 30 sierpnia czeka nas Turniej piłki nożnej dla dzieci. Proszę drużyny o konkretne zgłoszenie udziału.

9. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Jadwigę Matuszewską z ul. Dąbrowskiego. Jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Polećmy jej duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu a nasz, Panie …

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka