Maj 21 2019 07:39:16
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. sierpnia 2012 r.

1. Dziś przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.

2. Dziś dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Msza św. dożynkowa o godz. 11.00. Delegacje rolników z wieńcami zgromadzą się przed kościołem. Po południu od 14.00 cd. uroczystości na boisku w Brzostowie.

3. Dzisiaj udajemy się z pielgrzymką rowerową do Górki Klasztornej. Zbiórka na Rynku, wyjazd o 13.30. Tam po dojechaniu o godz. 16.30 nasza parafia będzie miała swoją Mszę św. u stóp Matki Bożej Góreckiej. Proszę też uwzględnić kamizelkę odblaskową. Dzieci mogą jechać pod opieką rodziców. Transport rowerów do domu zapewniony, powrót samochodami we własnym zakresie.

4. W najbliższy czwartek odbędzie się turniej piłki nożnej dla dzieci. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na boisku przy ul. Poniatowskiego. Gościem honorowym będzie Andrzej Szarmach, który też potem będzie się z nami modlił w kościele na Mszy św. wieczornej, wyjątkowo w czwartek o 18.00. Mogą się jeszcze zgłaszać drużyny chłopców kl. 1-3 oraz 4-6. Proszę też o pomoc w organizacji. Gdyby jakieś panie upiekły ciasto do poczęstowania zawodników to będziemy wdzięczni.

5. Jesienna akcja honorowego oddawania krwi w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 9 września.

6. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci.

7. W katedrze bydgoskiej zbliża się Odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki naszej diecezji. Szczegóły na afiszach w gablocie.

8. Zbliża się też nowy rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie będzie 3. września. Przybory szkolne poświęcimy dzieciom klas I w niedzielę 9. września.

9. W piątek po wieczornej Mszy św. na plebanii będzie spotkanie podsumowujące zbiórkę na cele remontowe. Zapraszam osoby zbierające.

10. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Aleksandrę Podgórską z Grabionnej. Jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00. Polecajmy jej duszę Bogu Miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie………

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka