Maj 27 2019 09:13:59
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 2. września 2012

1. Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, Dyrekcje, nauczycieli z naszych szkół, rodziców na Mszę św. o godz. 9.00. Będziemy też wtedy wspólnie się modlić za poległych w obronie Ojczyzny i za żyjących Kombatantów w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

2. Dzieci klas 1 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będą miały w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

3. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00. W piątek o g.14.00 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży, godz. 15.00 Msza św. Następnie o g. 16.00 -€“ wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym czasie okazja do spowiedzi św. i Msza św. o godz. 17.00. poprzedzona litanią do Serca Pana Jezusa i modlitwą różańcową za zmarłych z wymieniankami rocznymi.

4. W przyszłą niedzielę 9.IX. możemy honorowo oddać krew. Miejsce akcji - Dom Kultury. Rejestracja w godz. 9.00 – 14.00. Zapraszamy dawców. Pamiętajmy o dowodzie osobistym i legitymacji. Zapraszamy też nowe osoby, które dotąd krwi nie oddawały, pamiętajmy, że możemy komuś uratować ŻYCIE !!!

5. Nasza uroczystość odpustowa będzie w niedzielę 16. września. Sumę za Parafian o godz. 12.00 odprawi Ks. Proboszcz Michał Kostecki – kustosz Sanktuarium Krzyża Świętego z Kcyni.

6. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia ostatnich wydarzeń parafialnych: dożynek, pielgrzymki rowerowej do Górki Klasztornej oraz czwartkowego turnieju piłki nożnej dla dzieci.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszej parafii.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki (m.in. artykuły związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej) oraz Mały Przewodnik dla Dzieci.

9. W sobotę 15. IX. za dwa tygodnie planujemy zrobienie porządków w kościele i wokół świątyni, m.in. koszenie trawy na skarpach przed odpustem. Bardzo proszę o pomoc i zarezerwowanie sobie trochę czasu dla wspólnej sprawy. Pamiętajmy, że za piękno Domu Bożego i otoczenia wszyscy jesteśmy odpowiedzialni, a jest to też wyrazem naszej miłości do Boga.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka