Maj 24 2019 22:06:05
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 30. września 2012 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klas III gimnazjum przed bierzmowaniem.

2. Jutro rozpoczyna się październik -€“ miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. W szczególny sposób uczestniczą i prowadzą modlitwę: w poniedziałek Gimnazjum klasy I-III. Wtorek i czwartek – dzieci ze Szkoły Podstawowej. Dzieci z klas II będą miały poświęcone swoje różańce w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca - spowiedź św. od g. 14.00. dla wszystkich dzieci a o godz. 15.00 Msza św. Dalsza okazja do spowiedzi św. dla starszych w piątek od 16.00 w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. o godz. 17.00 i po niej różaniec. Chorych nawiedzę w piątek od godz. 9.00. W I czwartek miesiąca podczas różańca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie.

4. 11 października w całym Kościele powszechnym rozpocznie się ROK WIARY ogłoszony przez papieża Benedykta XVI. Szczegóły podam w następną niedzielę. Niebawem też będziemy przeżywali kolejną Niedzielę Papieską.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki i najnowszy numer Mały Przewodnik dla dzieci.

6. Dziś odpust w Zelgniewie, a za tydzień we Wysokiej ku czci M.B. Różańcowej.

7. Jest planowana IV pielgrzymka diecezjalna na nocne czuwanie na Jasnej Górze. Z naszego dekanatu, podobnie jak w roku ubiegłym pojedzie autokar. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszt przejazdu 70,- zł. Ta modlitwa ma przygotować całą Diecezję Bydgoską na uroczystości nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

8. Uczniowie z kl. III gimnazjum jutro po różańcu będą mieli swoje pierwsze spotkanie przed bierzmowaniem tutaj w kościele. Obecność wszystkich jest konieczna.

9. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Barbarę Rolbiecką z Brzostowa. Jej pogrzeb odbył się w piątek. Polecajmy jej duszę Bogu Miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie ………

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka