Styczeń 23 2020 11:40:25
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 14. października 2012 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - PAPIEŻ RODZINY. Przy kościele młodzież zbiera ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Nasz tradycyjny już 4 Bieg Papieski za tydzień w niedzielę 21 października.

2. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. Dzieci prowadzą modlitwę: w poniedziałek Gimnazjum, wtorek i czwartek - dzieci ze Szkoły Podstawowej.

3. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy i my włączyć się podczas nabożeństwa różańcowego w modlitwę w intencji tych dzieci, które zmarły przedwcześnie w wyniku poronienia, bądź urodziły się martwe lub zmarły przedwcześnie i nie dały okazji nacieszyć się sobą swoim rodzicom i bliskim, w większości nie mają swego grobu, a także w intencji rodziców, którzy noszą ten ból w sobie. Niech właśnie ta modlitwa pomoże w jakiś sposób ten ból ukoić. Po nabożeństwie zapalimy tym dzieciom znicze przy krzyżu misyjnym. W niedalekiej przyszłości na naszym cmentarzu będzie symboliczny Grób Dziecka Utraconego, takie miejsce, gdzie będzie można się pomodlić i swemu dziecku zapalić znicz.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary złożone za tydzień na tacę przeznaczone będą na cele misyjne.

6. Osoby zbierające ofiary na cele remontowe zapraszam na spotkanie podsumowujące w najbliższą środę po nabożeństwie różańcowym.

7. Wszystkim Nauczycielom, Katechetom, Pracownikom i Uczniom naszych Szkół życzę Bożego błogosławieństwa z racji dzisiejszego Święta Edukacji Narodowej.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka