Styczeń 26 2020 22:08:27
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 21. października 2012 r.

1. Minęła już połowa października – zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są każdego dnia po Mszy św.; Dzieci prowadzą modlitwę: w poniedziałek Gimnazjum, wtorek i czwartek – dzieci ze Szkoły Podstawowej.

2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na fundusz stypendialny w ubiegłą Niedzielę - Dzień Papieski 868,- zł. Dziś po południu o godz. 15.00 będzie 4 Bieg im. Jana Pawła II. Wszystkich chętnych zapraszamy – rozpoczęcie przy krzyżu, gdzie zostaną podane szczegóły. Zakończenie wspólnym ogniskiem przy kościele.

3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny, będziemy modlić się za misjonarzy i o nowe powołania misyjne. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na cele misyjne.

4. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na konto parafialne.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Ale starajmy się o utrzymanie porządku na cmentarzu i wokół niego. Proszę, by zakres prac rozszerzyć też i w miarę możliwości pozamiatać chodnik wspólny w pobliżu naszych grobów, każdy po kawałku, to wspólnymi siłami uda się opadające liście na bieżąco usuwać.

6. Wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie nastąpi w czwartek 25 października rano, powrót w piątek. Są jeszcze wolne miejsca, kto chciałby jeszcze dołączyć może się zgłosić. Koszt przejazdu 70,- zł.

7. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła, jest też jeszcze diecezjalny kalendarz ścienny na nowy rok w cenie 6,- zł.

8. Wymienianki jednorazowe za zmarłych połączone z różańcem będą czytane od 2 do 6 listopada o godz. 16.30. Proszę o czytelne wypisywanie, w mianowniku i składanie ich w zakrystii po Mszach św.
Wymienianki roczne zgłaszamy w biurze parafialnym. Będą one czytane w pierwsze piątki miesiąca.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka