Maj 27 2019 09:14:44
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 28. października 2012 r.

1. Ostatnie dni października przed nami, mobilizują nas do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie nabożeństw tu w kościele i w naszych rodzinach. W poniedziałek prowadzą modlitwę gimnazjaliści, we wtorek dzieci ze Szkoły Podstawowej.

Młodzież kl. III Gimnazjum w poniedziałek po nabożeństwie różańcowym, pozostanie na spotkaniu w ramach katechezy przygotowującej do bierzmowania. Obecność wszystkich jest konieczna.

2. W czwartek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00, po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Również już środowa Msza św. wieczorna podobnie jak w sobotę przed niedzielę, jest Mszą św. świąteczną, z której mogą skorzystać szczególnie ci, którzy wybierają się w drogę na cmentarze gdzieś dalej. Bardzo serdecznie proszę, by w miarę możliwości na czas procesji przyjść pieszo na cmentarz. Od godz. 9.00 ruchem będą kierować Panowie Strażacy, proszę się stosować do ich poleceń, wykazać dużo cierpliwości i zrozumienia. Ofiary zbierane przy cmentarzu przeznaczamy na dalsze prace remontowe.

W ostatni piątek został postawiony nowy pomnik Ks. Stanisławowi Wodzie, budowniczemu naszego kościoła sprzed ponad 115 lat. Znalazł on miejsce koło ks. Prob. Jana Baranowskiego, gdzie przenieśliśmy jego prochy z poprzedniego miejsca. W int. Ks. Wody i wszystkich zmarłych Księży pracujących w naszej parafii będziemy modlić się o godz. 13.00.

3. W piątek Dzień Zaduszny - Msze św. o 8.00 i 17.00. Na ten dzień ks. Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwośći od pokarmów mięsnych.

W I piątek miesiąca, spowiedź św. dla dzieci tym razem od godz. 15.30, w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. wieczorna o 17.00 poprzedzona modlitwą różańcową za zmarłych o 16.30. Chorych nawiedzę w piątek od godz. 9.00.

4. Wymienianki jednorazowe za zmarłych połączone z różańcem będą czytane od 2 do 6 listopada o godz. 16.30. Proszę o czytelne wypisywanie, w mianowniku i składanie ich w zakrystii po Mszach św.
Wymienianki roczne zgłaszamy w biurze parafialnym. Będą one czytane jak w tym roku w I. piątek miesiąca.

W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać i ofiarować za dusze zmarłych odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika dla dzieci.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka