Styczeń 23 2020 11:49:59
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 25. listopada 2012 r.

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończy się rok kościelny. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. Młodzież kl. III gimnazjum z naszej parafii, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania przyjdzie na spotkanie formacyjne do kościoła w poniedziałek na Mszę św. o 17.00 i następnie pozostanie na nauce.

3. Za tydzień rozpoczyna się Adwent -€“ nowy rok liturgiczny. Roraty podobnie jak w latach ubiegłych będziemy odprawiali w poniedziałki, środy i piątki. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony, gromadźmy się licznie na wspólnej modlitwie. Za tydzień też poświęcę opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które od niedzieli będzie można nabywać w zakrystii a także w biurze parafialnym. Proszę, by po opłatki nie przysyłać dzieci. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

4. Od dziś można nabywać też świece w ramach corocznej akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom -€“ duża świeca 15 zł; mała 5 zł.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, a w nim kalendarz na nowy rok. Dziś cena: 6,50 zł. 6. Planowany jest w karnawale, pod koniec stycznia, Bal Parafialny. Odbyło się już spotkanie organizacyjne. Przygotowania trwają. Kto chciałby pomóc w jakikolwiek sposób będzie mile widziany. Fanty można przynosić na plebanię.

7. W najbliższy piątek od godz. 9.00 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Proszę o przypomnienie im tego terminu, kolejny raz do chorych udam się przed świętami. Można zgłosić chorych, którzy nie są na stałej liście, a chcą skorzystać z okazji do spowiedzi i Komunii św.

8. Dziękuję za pomoc przy kościele.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka