Maj 21 2019 06:59:48
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 3. kwietnia 2011 r.

1. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Sławomir Bednarek, w zastępstwie ks. Janusza Konysza, który złamał nogę i kontuzja uniemożliwiła mu przybycie.
Dzieci i młodzież gimnazjalna:
poniedziałek i wtorek 9.00 Szkoła Podstawowa; 10.00 Gimnazjum,
środa godzina 9.00 Msza św. dla całego Zespołu Szkół.
Technikum:
poniedziałek i wtorek w szkole o godzinie 11.15,
środa w kościele godzinie 11.00.

2. Nabożeństwa pasyjne jak zawsze – Droga Krzyżowa piątek g. 16.45 – zapraszamy dzieci z krzyżykami, młodzież i starszych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym niedziela g. 15.00. Następnie Msza św., a po niej ciąg dalszy Kursu Przedmałżeńskiego.

3. Spowiedź św. wielkanocna będzie w naszej parafii w czwartek 14. kwietnia.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe.

5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wczoraj pracowały przy kościele, została uporządkowana duża część. Ale pracy nam jeszcze sporo zostało. Ufam, że już niedługo rozpoczniemy prace na naszym cmentarzu. Będzie nowe ogrodzenie, ale osoby sprzątające wczoraj teren przy cmentarzu zauważyły, jak dużo jest śmieci powyrzucanych przez płot, stary i lichy, ale zawsze jakiś… Są znicze, plastiki, szkło, a nawet puszki po piwie… To wszystko będzie musiało być sprzątnięte… Jest dużo śmieci za płotem od str. ul. Słonecznej. Apeluję i bardzo proszę – śmieci przynośmy do pojemników, po to one są, a są opróżniane systematycznie. Proszę też nie kłaść worków ze śmieciami obok pojemników, gdy one są puste. Jeśli WSZYSCY zadbamy o porządek to będzie ładniej. W razie potrzeby nie bójmy się zwrócić uwagę innym, ale przede wszystkim sami dbajmy o to miejsce spoczynku naszych zmarłych.

6. Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci do nabycia przy wyjściu.

Ks. proboszcz
Błażej KownackiCzytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka