Styczeń 20 2020 01:54:58
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 2. grudnia 2012 r.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent - nowy rok liturgiczny.

Roraty w tym tygodniu: poniedziałek g. 17.00, środa g.17.00 i piątek g. 15.00. Gromadźmy się licznie na wspólnej modlitwie - przynosimy swoje lampiony, a dzieci także serca z zapisanymi na nich dobrymi uczynkami. Potem te serca zawisną przy żłóbku Pana Jezusa.

Można nabywać świece Caritas po Mszy św. w zakrystii: duża świeca 15 zł; mała 5 zł. Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które można nabywać w zakrystii, a także w biurze parafialnym. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła. Proszę, by po opłatki nie przysyłać dzieci.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich. W I piątek miesiąca od 14.00 spowiedź święta dla wszystkich dzieci i o g.15.00 Msza św. roratnia!!! Dalej spowiedź od 16.00 i Msza św. wieczorna o 17.00 poprzedzona modlitwą za zmarłych z wymieniankami rocznymi.

3. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 9.00 i 17.00.

4. Poświęcenie medalików i książeczek dzieciom klas II, przygotowującym się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00.

5. Zapraszam osoby chcące pomóc w organizacji Parafialnego Balu Karnawałowego na kolejne spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. na plebanię.

6. W przyszłą niedzielę w Domu Kultury od 14.00 jarmark bożonarodzeniowy.

7. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na grudzień, z adwentowym dodatkiem.

8. Spowiedź święta adwentowa w naszej parafii będzie w środę 12. grudnia.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Wypchło z Wolska. Jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00. Polecajmy jej duszę Bogu Miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka