Styczeń 26 2020 21:55:05
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 17. marca 2013 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za dar nowego Papieża Franciszka. Ojca świętego obejmujemy naszą modlitwą.

"Habemus papam. Franciszek" to pierwsza polska książka o papieżu Franciszku. W albumie poznajemy kard. Jorze Bergoglia - papieża Franciszka - nie tylko z obszernego materiału zdjęciowego. Autorzy przybliżają sylwetkę nowego następcy św. Piotra, na gorąco opisują ostatnie wydarzenia w Kościele, przedstawiają reakcje i opinie po wyborze. W albumie znajdziemy również pierwszą homilię Ojca Świętego Franciszka. Album będzie dostępny od 18 marca w księgarniach oraz w Domu Wydawniczym "Rafael". Ja też zamówiłem kilkanaście egzemplarzy, gdyby ktoś był zainteresowany, to można pytać w tygodniu.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Następnie Msza św. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla starszych po Mszy św. wieczornej.

3. Trwają Spowiedzi św. w naszym dekanacie.

Spowiedź święta w naszej parafii w ŚRODĘ !!!

Do południa od 9.30 - 10.30 i od 11.00 do 11.30

Po południu od 15.00 - 16.00 i od 16.30 do 17.15

4. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 17.30 !!! Z wyjątkiem wtorku. Jest to uroczystość św. Józefa - Msza św. będzie o 16.45.

5. Tydzień temu, 52 osoby chciały oddać krew, ostatecznie lekarz dopuścił 48 osób - łącznie uzbierało się ok. 21,5 litra krwi. Sprawozdanie i zdjęcia są na stronie internetowej naszej parafii. Dziękuję Dawcom z Parafialnego Koła i nowym osobom. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe. Ostatnia zbiórka przyniosła nam 5515,- zł.

7. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

8. Za tydzień już Niedziela Palmowa, potem nasze rekolekcje parafialne i niebawem Święta. Niech nasz duchowy wysiłek wielkopostny zaowocuje dobrem życiem i przemianą.

9. Pogoda pokrzyżowała nam trochę plany porządków wokół kościoła, trzeba to będzie zostawić na czas po świętach. Dziękuję p. Irkowi Niedźwiadkowi za odśnieżenie terenu przy kościele w minionym tygodniu.

10. W środę, w dniu spowiedzi św. i w następną niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka