Maj 27 2019 09:14:56
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 7. kwietnia 2013 r.


Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona sprzed tygodnia, ze względu na Wielki Tydzień. Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia. Pamiętajmy o naszej odpowiedzialności i trosce o każde życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Módlmy się o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych, dla rodziców, którzy utracili swoje dzieci, by mogli ponownie przeżywać dar macierzyństwa i ojcostwa.

3. Rodziców dzieci klas II zapraszam na spotkanie za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz.11.00. Uroczystość I Komunii św. w tym roku przypada 19. maja. Swoją pierwszą spowiedź dzieci będą miały 19 kwietnia.

4. Kandydatów do bierzmowania, nie tylko gimnazjalistów, zapraszam na spotkanie jutro po Mszy św. wieczornej do kościoła. Bierzmowanie przypada w tym roku 10. maja.

5. W najbliższą sobotę w Górce Klasztornej będzie czuwanie modlitewne dla maturzystów. Rozpoczęcie o 19.30. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. W czwartek nie będzie Mszy św. ze względu na mój udział w wycieczce z dziećmi z naszej szkoły do Gdyni, w ramach współpracy z Marynarką Wojenną związaną z Patronem Szkoły, Komandorem Bolesławem Romanowskim.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Od tego numeru cena wzrosła na 4,50 zł. Jak wyjaśnia redakcja, wzrosły koszty wydania i druku.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka