Maj 27 2019 09:38:19
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 5. maja 2013 r.

1. Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę przemiennie - dziś po Mszy św. o g. 9.30 Gromadźmy się też przy Krzyżach i Figurach w naszych wioskach. Dzieci zapraszam w kolejne dni: poniedziałek „0” i kl. I-II, wtorek kl. III-IV, środa kl. V-VI, czwartek kl. I-III gimnazjum, piątek młodzież szkół średnich. Zapraszam też maturzystów i ich rodziny by wypraszać potrzebne łaski na kolejne egzaminy.

2. Trwają przygotowania do 5 Festynu Parafialnego, który planowany jest na niedzielę 9.VI. Prosimy o pomoc sprawdzonych już dobroczyńców różnych wydarzeń parafialnych. Gdyby ktoś indywidualnie chciał ofiarować jakieś fanty na loterię, to może je przynosić na plebanię. Zwracamy się też już do pań, które byłyby gotowe upiec ciasta do naszej kawiarenki pod chmurką. Inne szczegóły będziemy podawać później. Najbliższe spotkanie organizacyjne będzie we wtorek 7. maja o godz. 18.00 na plebanii. Zapraszam chętnych do pomocy w organizacji tego wydarzenia.

3. Zbliża się dzień I Komunii św. dzieci w naszej parafii - 19 maja. Próby dla dzieci będą w tym tygodniu poniedziałek 6. maja i środę 8. maja od godz. 15.30 – 16.30. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i rodzin będzie w sobotę 18 maja o godz. 9.00. W najbliższą sobotę planowane jest generalne sprzątanie kościoła przed I Komunią św. Proszę rodziców na godz. 9.00. Zapraszam nie tylko Mamy tych dzieci, ale też ojców z kosiarkami, abyśmy mogli wykosić trawę na całym terenie wokół kościoła.

4. W najbliższy piątek 10. maja Ks. Abp Tomasz Peta z Kazachstanu udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Próby odbędą się jutro po nabożeństwie majowym o g. 18.00 dla samych kandydatów, w środę o tej samej godzinie dla kandydatów i świadków bierzmowania i następnie spowiedź św. przed bierzmowaniem.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby remontowe.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

Maturzystom teraz szczególnie życzymy świateł Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości.
Niech błogosławieństwo Boże nieustannie nam towarzyszy i będzie dla wszystkich Parafian siłą.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka