Maj 21 2019 06:41:10
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 12. maja 2013 r.

1. Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę przemiennie - dziś po Mszy św. o g. 11.00. Gromadźmy się też przy Krzyżach i Figurach w naszych wioskach. Dzieci zapraszam w kolejne dni: poniedziałek „0” i kl. I-II, wtorek kl. III-IV, środa kl. V-VI, czwartek kl. I-III gimnazjum, piątek młodzież szkół średnich. Zapraszam też maturzystów i ich rodziny by wypraszać potrzebne łaski na kolejne egzaminy.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii. Próby dla dzieci będą we środę i piątek od godz. 15.30 – 16.30. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i rodzin będzie w sobotę 18 maja o godz. 9.00. Dziękuję rodzicom za wczorajsze sprzątanie kościoła i terenu przy kościele przed I Komunią św.

3. W środę w Kaczorach odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma odpustowa o godz. 18.00.

4. Fanty na nasz parafialny festyn proszę przynosić na plebanię do 23 maja. Zwracamy się też już do pań, które byłyby gotowe upiec ciasta do naszej kawiarenki pod chmurką o pomoc. Proszę też o organizowanie się do pomocy już w sam dzień Festynu, podobnie jak w minionych latach. No i zachęta dla wszystkich do udziału w tej wspólnej zabawie. Tegoroczny Festyn chcemy uczynić szczególnie świętem dzieci. Będzie więcej niż zwykle gier i zabaw z nagrodami dla całych rodzin, a konkurencje będą przeróżne. Przygotujmy strój sportowy. Rodzice, bądźcie ze swoimi pociechami i stwórzcie rodzinne drużyny. Będzie okazja dla wszystkich zaprezentowania różnych umiejętności na scenie w formule „Mam Talent!!!”, nie tylko dzieci, ale każdy, kto chciałby coś pokazać. Dzieci mogą się zgłaszać do swoich Pań Nauczycielek, starsi do Proboszcza. To wspólne świętowanie robimy we współpracy z Domem Kultury. Już teraz dziękuję osobom, które pracują przy Festynie. Do sprawy będziemy wracać.

5. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów. Dziś dodatek o Matce Bożej Fatimskiej.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka