Maj 27 2019 09:48:09
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 19. maja 2013 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy wszyscy swoje serca i umysły na Jego dary. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

2. Dziś nasza Wspólnota Parafialna przeżywa radość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o 11.00 dzieci klas II pierwszy raz przyjmą Chrystusa Eucharystycznego do swoich serc. Przez cały Biały Tydzień dzieci będą przychodzić ze swoimi bliskimi na Mszę św. o g.17.00.

Dzieci wraz z rodzicami ofiarowały dla Parafii 4 nowe lichtarze do świec na ołtarz, za ten piękny i praktyczny dar Bóg zapłać.

3. Jutro dzieci klas III mają rocznicę swojej I Komunii św. Wszystkie one przychodzą w swoich albach, razem ze swoimi bliskimi, na Mszę św. na 17.00. Dzień jutrzejszy to święto Maryi, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę przemiennie - dziś po Mszy św. o g. 8.00. Gromadźmy się też przy Krzyżach i Figurach w naszych wioskach.

5. W czwartek po nabożeństwie majowym spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu. Zapraszam na plebanię. Dziękujemy za ofiarowane fanty do loterii, można je jeszcze przynosić na plebanię do czwartku.

6. Na początku lipca planujemy pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Zainteresowane osoby mogą już zacząć treningi (do przejechania będzie ok. 450 km), w przyszłym tygodniu będzie pierwsze spotkanie organizacyjne.

7. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

8. Dziś i jutro w Górce Klasztornej uroczystości odpustowe. A w przyszłą sobotę będzie koncert Ryszarda Rynkowskiego z okazji Dnia Matki, szczegóły na afiszu w gablocie.

9. Za tydzień w niedzielę, w wielu miastach przejdą tzw. Marsze dla Rodziny, m.in. w Pile i w Bydgoszczy, tu szczegóły również na afiszach.

10. W najbliższą sobotę w katedrze bydgoskiej Ks. Biskup udzieli święceń prezbiteratu 10 diakonom, polecajmy tych młodych kapłanów i ich służbę, którą podejmą w parafiach Jezusowi, a jednocześnie módlmy się o dar nowych powołań do kapłaństwa.

11. Seminarium Duchowne w Bydgoszczy przyjmuje nowych kandydatów do kapłaństwa, zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej znowu z afiszów w gablocie lub skontaktować się z ks. Proboszczem.

12. Seminarium nasze organizuje też wypoczynek połączony ze spływem kajakowym dla młodzieży męskiej, w ramach akcji powołaniowej. O tym też można poczytać w gablocie.

13. Młodzież zainteresowana wyjazdem na spotkanie modlitewne na Polach Lednickich może kontaktować się z p. Barbarą Zawistowską.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka