Maj 23 2019 14:57:33
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. maja 2013 r.

1. W czwartek 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g.11.00 wyruszymy z procesją ulicami naszego Miasteczka taką trasą jak w ubiegłych latach. Proszę Panów Strażaków o asystę, niesienie baldachimu i utrzymanie porządku w czasie procesji. Proszę o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach, o przystrojenie trasy procesji, o liczny udział wszystkich Parafian, o niesienie sztandarów. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian z Brzostowa o przywiezienie zieleni (brzózek) do kościoła. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Zbiórka w czwartek 15 min. przed Mszą św.

2. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. wieczornej.

3. W najbliższą sobotę 1. czerwca planowany jest wyjazd na Lednicę. Zapraszamy młodzież z gimnazjum, ze szkół średnich i studiującą. Zapisy i szczegóły u p. Barbary Zawistowskiej do niedzieli wieczorem. Można zgłaszać się też w zakrystii po Mszy św.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

5. Zbliża się nasz V Parafialny Festyn, za dwa tygodnie w niedzielę 9. czerwca. Odbędzie się na boisku w Brzostowie. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Dziękujemy za ofiarowane fanty do loterii, można je jeszcze przynosić w tym tygodniu na plebanię. Na wszystkich czekają różne atrakcje. Będzie okazja do popisów artystycznych dla dzieci i dorosłych (jeśli będą odważni i zechcą wystąpić na scenie), będą gry i zabawy - dla rodzin, rozgrywki piłkarskie dzieci. Będzie też pokaz strażacki najmłodszych druhów z OSP Brzostowo. Jeszcze raz zwracamy się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta do kawiarenki. O cukrowej wacie już nie wspomnę. Prośmy Boga o dobrą pogodę i błogosławieństwo. Przygrywać będzie zespół "KORAL". I na koniec jeszcze serdeczna prośba, chcemy by było to popołudnie szczególnej zabawy. Prośba do starszych - rodziców i dziadków, cioć i wujków - przełammy taką naszą bierność, (ewentualnie wstyd, czy to wypada w naszym wieku.???), ubierzmy strój sportowy by ze swoimi dziećmi brać aktywny udział w różnych konkurencjach. Wasze DZIECI na to czekają !!! Niech to będą godziny spędzone wspólnie jako RODZINA !!! Zaprośmy gości spoza parafii, naszych bliskich i znajomych.

6. We wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie dla osób, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce rowerowej do Częstochowy od 7 do 12 lipca br.

W Dniu Matki Wszystkim MAMOM
składamy serdeczne życzenia !!!

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka