Maj 24 2019 21:50:14
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 2. czerwca 2013 r.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 11.00). Gromadźmy się licznie na wspólnej modlitwie. Zakończenie oktawy w czwartek. Po procesji poświęcenie wianków i ziół. Składam serdeczne podziękowania rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała oraz tym, którzy im pomagali, za dekorację naszych domów i ulic przy trasie procesji, dziękuję Druhom Strażakom, Paniom i Panom niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, Paniom Katechetkom, ministrantom i lektorom, Panu Organiście i wszystkim za wspólną i piękną modlitwę.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca.

3. W pierwszy piątek od godz. 9.00 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od 14.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i o 15.00 Msza św. Dalej od 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Przed Mszą św. o 17.00 modlitwa różańcowa z wymieniankami rocznymi za zmarłych. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia w łączności z Mszą św. odmawiamy wspólnie Litanię.

5. We wtorek dzieci klas II jadą na pielgrzymkę do Lichenia. Zbiórka o godz. 5.50 na Rynku. Wyjazd o godz. 6.00. Tam uczestniczymy we Mszy św. w Bazylice o godz. 10.00, którą będę sprawował za wszystkich Parafian. Powrót ok. godz. 20.00. W związku z tym nie będzie wieczorem Mszy św.

6. Festyn Parafialny - w przyszłą niedzielę 9.VI. Miejsce Festynu - boisko w Brzostowie. Rozpoczęcie o g. 15.00. Szczegóły są wywieszone w gablotach. Dziękujemy za ofiarowane fanty do loterii, można je jeszcze przynosić na plebanię do środy. Na wszystkich czekają różne atrakcje. Jeszcze raz zwracamy się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta i dostarczenie go w przyszłą niedzielę od 9.00 do świetlicy w Brzostowie.

7. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci numer czerwcowy.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka