Styczeń 26 2020 21:42:34
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 4. sierpnia 2013 r.

1. W miesiącu sierpniu pamiętajmy w modlitwie szczególnie o pielgrzymach, o rolnikach pracujących przy żniwach i o tych, którzy podjęli swoją osobistą walkę z nałogiem alkoholowym.

2. Dzisiaj odpust w Morzewie - Przemienienia Pańskiego - Suma o godz. 12.00.

3. W tym tygodniu w naszej parafii na rekolekcjach w Brzostowie będą przebywały osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami pod opieką Ks. Prob. Janusza Tomczaka. Przyjmijmy życzliwie tę grupę, w miarę możliwości spieszmy im z pomocą.

4. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki. Dziś artykuły o zakończonych Światowych Dniach Młodzieży w Rio, ciekawy artykuł-przestroga: Jak żyć po skoku (o złamanych kręgosłupach podczas kąpieli) i ciekawy artykuł dla małżonków pt. Siedem śmiertelnych nawyków małżeńskich. Oraz inne bieżące wydarzenia w Kościele.

5. Trwają prace przy kościele, układamy kostkę granitową wokół. Jest to pracochłonne, ale posuwamy się naprzód. Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie ostatniej zbiórki. Dziękuję za wpłaty bezpośrednio na konto parafialne. Zawsze można tego dokonać, gdy ktoś nie był w domu podczas zbiórki, zwłaszcza teraz w czasie wyjazdów urlopowych. Za każdą najmniejszą ofiarę jestem wdzięczny, bo w ten sposób wspólnie zrealizujemy nasze zamierzenia.

6. Jest takie powiedzenie: "gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą". Na naszym cmentarzu sprawdza się ono teraz dosłownie. Są ograniczone przejścia, bardzo proszę o cierpliwość i zrozumienie !!! Wycięte drzewa od poniedziałku będą usuwane. Nie można tego robić w trakcie wycinki na bieżąco, ze względów bezpieczeństwa. Wiadomo też, że nie uniknie się trocin i drobnych gałązek na nagrobkach. Stąd czeka nas porządkowanie grobów naszych bliskich. Ogarnijmy wtedy też otoczenie szerzej. Proszę o ostrożność.

Życzę wszystkim dobrego tygodnia !!!
Niech nam Pan Jezus błogosławi !!!

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka