Maj 27 2019 09:16:03
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. września 2013 r.

1. Dziś udajemy się z pielgrzymką rowerową do Górki Klasztornej. Zbiórka na Rynku, wyjazd o 13.15. Tam po dojechaniu o godz. 16.30 nasza parafia będzie miała swoją Mszę św. u stóp Matki Bożej Góreckiej. Proszę też uwzględnić kamizelkę odblaskową. Dzieci mogą jechać pod opieką rodziców.

2. Jutro uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz młodzież z Technikum zbiorą się pod pomnikiem na Rynku, gdzie o g. 8.30 oddamy hołd ofiarom II wojny światowej. Stamtąd przejdziemy do szkoły, gdzie wyjątkowo będzie Msza św., ze względu na prace remontowe przy wejściu do kościoła.

3. Dzieci klas 1 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będą miały w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00. W piątek o g.14.00 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży, godz. 15.00 Msza św. Następnie o g. 16.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym czasie okazja do spowiedzi św. i Msza św. o godz. 17.00. poprzedzona litanią do Serca Pana Jezusa i modlitwą różańcową za zmarłych z wymieniankami rocznymi.

5. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe. Dziękuję za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne na ten cel.

7. W najbliższą sobotę chcemy zrobić trochę porządków w otoczeniu kościoła i wewnątrz przed odpustem parafialnym. Proszę o pomoc jak najliczniej od godz. 9.00.

8. W przyszłą niedzielę w katedrze bydgoskiej Odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, głównej Patronki naszej diecezji. Szczegóły na afiszach w gablocie.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka