Styczeń 23 2020 12:12:11
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 29. września 2013 r.

1. Dziś w Domu Kultury w godz. 9.00 - 14.00 możemy oddać krew. Zapraszamy dawców dotychczasowych i nowe osoby. Pamiętajmy o dowodzie osobistym i legitymacji.

2. We wtorek rozpoczyna się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. W szczególny sposób uczestniczą i prowadzą modlitwę: w poniedziałek Gimnazjum klasy I-III. Wtorek - dzieci ze Szkoły Podstawowej.

3. Planujemy, by modlitwę w kolejne dni prowadziły też inne osoby, tj. Wspólnota Różańcowa, młodzież, nauczyciele, Przedszkole, poszczególne wioski. Plan na cały miesiąc jest wywieszony w gablocie. Na ten tydzień planujemy taki porządek:

- wtorek - Szkoła Podstawowa,
- środa - Matki Różańcowe
- czwartek - Gimnazjum
- piątek - Młodzież szkół średnich

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.00 dla dzieci z Miasteczka, w piątek od g. 14.15 dla dzieci spoza Miasteczka. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie dzieci, przypomnienie im. Rozbijamy tę spowiedź na dwa dni ze względów praktycznych, by wszystkie dzieci spokojnie, bez kolejek mogły się wyspowiadać. Dzieci w czwartek przychodzą do spowiedzi, a potem w piątek już bezpośrednio na Mszę św. W piątek o godz. 15.00 Msza św. dla wszystkich. Dalsza okazja do spowiedzi św. dla starszych w piątek od 16.00 w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. o godz. 17.00 i po niej różaniec. W I czwartek miesiąca podczas różańca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie.

5. Chorych nawiedzę w piątek od godz. 9.00.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki i najnowszy numer Mały Przewodnik dla dzieci.

7. Za tydzień odpust we Wysokiej ku czci M.B. Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Natomiast w poniedziałek 7.X. we Wysokiej odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Szczegóły na afiszu w gablocie.

8. W październiku jest planowana V pielgrzymka diecezjalna na Jasną Górę. Z naszego dekanatu, podobnie jak w roku ubiegłym pojedzie autokar. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Szczegóły na afiszu w gablocie.

9. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Syrii. Módlmy się o pokój w tym kraju i na całym świecie.

10. Msze św. dla małżeństw niesakramentalnych odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów. Najbliższa za tydzień - 6.X. Szczegóły na afiszu w gablocie.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka