Maj 21 2019 06:41:28
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 13. października 2013 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - PAPIEŻ DIALOGU. Przy kościele młodzież zbiera ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Nasz tradycyjny już 5 Bieg Papieski dla dzieci po południu od 15.00 na dole przy krzyżu.

2. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. Na ten tydzień proponuje się taki porządek:

- poniedziałek - Gimnazjum
- wtorek - Nauczyciele
- środa - Ks. Proboszcz
- czwartek - Szkoła Podstawowa
- piątek - Brzostowo
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy !!!

3. W środę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego chcemy i my włączyć się w modlitwę w intencji tych dzieci, które zmarły przedwcześnie w wyniku poronienia, bądź urodziły się martwe, a także w intencji rodziców, którzy noszą w sobie ten ból. Niech właśnie modlitwa pomoże ten ból ukoić. Po nabożeństwie różańcowym zapalimy tym dzieciom znicze przy symbolicznym Grobie Dziecka Utraconego, który znajdzie się na naszym cmentarzu przy Krzyżu. Kto chciałby wesprzeć to dzieło, będzie mógł to uczynić wrzucając do skarbony w środę swoją ofiarę. W środę zgromadzimy się na modlitwę w kościele!!!

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary złożone za tydzień na tacę przeznaczone będą na cele misyjne.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie tu w kościele uczniów klas I i II gimnazjum oraz ich rodziców. Ma to związek z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania w kolejnych latach. Bo to nie jest tak, że zatroszczymy się o to dopiero w klasie III. Właśnie tych młodych jest mało u spowiedzi św. na I piątek miesiąca, nie wszystkich Pan Jezus widzi przy sobie na niedzielnej Eucharystii. Przypominam rodzicom, że jesteście pierwszymi zwiastunami wiary i odpowiadacie za jej rozwój w sercach dzieci.

7. Wszystkim Nauczycielom, Katechetom, Pracownikom i Uczniom naszych Szkół życzę Bożego błogosławieństwa z racji jutrzejszego Święta Edukacji Narodowej.

8. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Genowefę Górnowicz z ul. Poniatowskiego. Jej pogrzeb odbył się wczoraj. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka