Maj 21 2019 06:42:18
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 20. października 2013 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele, będziemy modlić się za misjonarzy i o nowe powołania misyjne. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na cele misyjne.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie tu w kościele uczniów klas I i II gimnazjum oraz ich rodziców. Za tydzień o tej samej porze uczniów klas III gimnazjum.

3. "Bóg zapłać" za ofiary złożone na fundusz stypendialny w ubiegłą Niedzielę - Dzień Papieski 1027,- zł. Dziękuję dzieciom za udział w Biegu Papieskim i wszystkim, którzy w tym pomogli.

4. Minęła już połowa października - zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. Na ten tydzień proponuje się taki porządek:

O poniedziałek - Gimnazjum
O wtorek - Szkoła Podstawowa
O środa - Matki Różańcowe
O czwartek - Grabionna
O piątek - Huby

Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy !!!

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

6. Wyjazd do Częstochowy w ramach V pielgrzymki diecezjalnej nastąpi w czwartek 24 października rano z Grabówna, powrót w piątek. Osoby jadące proszę o kontakt.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Starajmy się o utrzymanie porządku na cmentarzu i wokół niego. Trwają prace przy wycince drzew. Proszę o ostrożność, wyrozumiałość. Tyle się naczekaliśmy, wykonuje to ostatecznie jeszcze inna firma. Teraz będą w poniedziałek, a potem od czwartku do soboty. Dużo zależy jeszcze od pogody.
Jak widzimy postępują też prace przy układaniu kostki na deptaku od krzyża na dole do kościoła, niebawem ciąg dalszy drogi dojazdowej do parkingu od strony osiedla. Mam nadzieję, że to uda się szczęśliwie zakończyć przed zimą.

8. Wymienianki jednorazowe za zmarłych połączone z różańcem będą czytane od 4 do 7 listopada o godz. 16.30. Proszę o czytelne wypisywanie, w mianowniku i składanie ich w zakrystii po Mszach św.
Wymienianki roczne zgłaszamy w biurze parafialnym. Będą one czytane w pierwsze piątki miesiąca.

9. Na cmentarzu koło krzyża od środy mamy symboliczny Grób Dziecka Utraconego, Kto chciałby wesprzeć postawienie tego pomniczka, może to uczynić wrzucając swoją ofiarę do skarbony przed kościołem.

Bogu powierzamy w naszej wspólnej modlitwie małego Aniołka Oliwiera, który zamarł po swoim urodzeniu, a którego pogrzeb mieliśmy w piątek: Dobry Jezu a nasz Panie...

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka