Styczeń 26 2020 21:44:58
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 10. kwietnia 2011 r.

1. Przeżyliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, a w najbliższy czwartek 14. kwietnia okazja do spowiedzi świętej w naszej parafii, posługiwać będą zaproszeni kapłani. Do południa od g. 9.30 – 10.30 i po przerwie od 11.00 – 11.45 Po południu 15.00 – 16.00 i po przerwie od 16.30 – 17.30 do Mszy św. wieczornej. Spowiedź w parafiach dekanatu: poniedziałek Morzewo, wtorek Rzadkowo, środa Wysoka, piątek Dziembowo, sobota Kaczory.
W związku ze spowiedziami w dekanacie, Msze św. u nas w tym tygodniu później, tj. o godz. 18.00; czwartek 17.30, sobota jak zawsze 17.00.

2. Nabożeństwa pasyjne – Droga Krzyżowa piątek g. 17.45 – zapraszamy dzieci z krzyżykami, młodzież i starszych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym niedziela g. 15.00. Następnie Msza św., a po niej cd. Katechezy Przedmałżeńskiej.

3. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczamy na prace, na naszym cmentarzu, nie będzie już za to zbiórki kwietniowej po domach przed świętami.

4. Do skarbonki przed kościołem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W sobotę chcemy zrobić gruntowne porządki w kościele na święta. Chcemy gruntownie umyć posadzkę. Proszę serdecznie o pomoc na g. 9.00.

6. Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci do nabycia u ministrantów. Są tam za symboliczną złotówkę modlitwy za wstawiennictwem Jana Pawła II. Można tam również zabrać gratisowo taką broszurkę z rachunkiem sumienia, która pomoże nam dobrze i głęboko przygotować się przez 3 dni do spowiedzi świętej. A potem przynieść do kościoła w czwartek i położyć na ławce, może ktoś następny skorzysta.

7. Liturgia w Triduum Paschalne:
Wielki Czwartek i Wielki Piątek o g. 18.00
Wigilia Paschalna w sobotę o 21.00.
Zmartwychwstanie Pańskie rano o godz. 6.00; 9.30 i 11.00.
Szczegóły za tydzień.

8. Za tydzień po Mszy św. o g. 8.00 Wspólnota Różańcowa ma swoją modlitwę.

9. Przygotowujemy się do beatyfikacji Jana Pawła II. Można nabyć w zakrystii:
- dla dzieci z racji I Komunii św. „Opowieść o wielkim Papieżu” - dla starszych album: „Jan Paweł II – Niezwykłe historie” - modlitewne przygotowanie do beatyfikacji z filmem DVD.

Otwórzmy w tych dniach serca na dar Bożego Miłosierdzia, które Jezus chce nam ofiarować w sakramencie pokuty.

Ks. proboszcz
Błażej KownackiCzytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka