Maj 27 2019 09:27:16
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 27. października 2013 r.

1. Ostatnie dni października przed nami, mobilizują nas do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie nabożeństw tu w kościele i w naszych rodzinach.
Na ten tydzień proponuje się taki porządek:

- poniedziałek - Gimnazjum
- wtorek - Szkoła Podstawowa
- środa - Wspólnota Trzeźwościowa
- czwartek - Wolsko

Młodzież kl. III Gimnazjum dziś po Mszy św. o 11.00, pozostanie na spotkaniu w ramach katechezy przygotowującej do bierzmowania. Obecność wszystkich jest konieczna.

2. W piątek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00, po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Również już w czwartek Msza św. wieczorna jest Mszą św. świąteczną, z której mogą skorzystać szczególnie ci, którzy wybierają się w drogę na cmentarze gdzieś dalej. Bardzo serdecznie proszę, by w miarę możliwości na czas procesji przyjść pieszo na cmentarz. Od godz. 9.00 ruchem będą kierować Panowie Strażacy, proszę się stosować do ich poleceń, wykazać dużo cierpliwości i zrozumienia. Ofiary zbierane przy cmentarzu przeznaczamy na wykonane już prace remontowe. Nie będzie już w tym roku zbiórki po domach, bardzo proszę o hojność, sami widzimy ile zostało w tych 3 miesiącach zrobione, a za wykonaną pracę trzeba nam teraz zapłacić.

A prace trwają dalej, w tym tygodniu będzie już możliwość warunkowego i tymczasowego wjazdu na parking od strony ul. Ks. Skargi. I tak będzie do czasu, gdy położymy nawierzchnię nowej drogi dojazdowej, dojazd do kościoła i parkingu będzie tylko od strony osiedla, natomiast droga od Rynku będzie deptakiem wyłącznie dla pieszych, gdyż tak nazywa się nasz projekt i na to mamy otrzymać dofinansowanie. Ostatecznie chodzi o bezpieczeństwo pieszych na tym odcinku. Potem dojdą jeszcze barierki. Jeśli kontenery ze śmieciami będą już pełne, to nasze śmieci składujmy w tym największym boksie obok.

3. Z racji I piątku miesiąca, chorych nawiedzę już w środę od godz. 9.00.

Okazja do spowiedzi św. dla dzieci przed I piątkiem tym razem w środę i czwartek od godz. 16.00.

4. W sobotę Dzień Zaduszny - Msze św. o 9.00 i 17.00.

5. Wymienianki jednorazowe za zmarłych połączone z różańcem będą czytane od 4 do 7 listopada o godz. 16.30. Proszę o czytelne wypisywanie, w mianowniku i składanie ich w zakrystii po Mszach św.

Wymienianki roczne zgłaszamy w biurze parafialnym. Będą one czytane w pierwsze piątki miesiąca.

W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać i ofiarować za dusze zmarłych odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

6. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.

7. Dziękuję za wczorajszą pomoc przy porządkowaniu otoczenia kościoła. Starszym i młodzieży.

8. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krzysztofa Szymochę z Arentowa. Jego pogrzeb odbył się w Pile. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka