Maj 23 2019 14:56:39
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 17. listopada 2013 r.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się wtedy rok liturgiczny. Kończy się ROK WIARY. Zróbmy sobie osobistą medytację i rachunek sumienia, czy moja wiara się umocniła, czy duchowo się rozwijam każdego dnia ???

2. W piątek wspomnienie św. Cecylii. Z tej okazji już we wtorek Dom Kultury i Chór "Lutnia" zapraszają na specjalny koncert i widowisko obrzędowe "Trzy słoiki i jeden wek" - w sali Domu Kultury o godz. 18.00.

3. Przed kościołem jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Są też małe kieszonkowe kalendarzyki na nowy rok, w cenie 5,- zł. znajdziemy tam wiele praktycznych informacji związanych z życiem naszej diecezji. Jest też kalendarz ścienny naszej diecezji w cenie 6,- zł.

4. Dziękuję za pomoc wczoraj przy porządkowaniu terenu wokół kościoła: 3 paniom, 3 panom i 1 uczniowi kl. I gimnazjum.

5. Zapraszam w środę po Mszy św. na plebanię osoby, które chciałyby włączyć się w organizację Parafialnego Balu Karnawałowego.

6. Młodzież kl. III gimnazjum z naszej parafii, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania przyjdzie na spotkanie formacyjne do kościoła w niedzielę na Mszę św. o 11.00 i następnie pozostanie na nauce.

7. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zenona Matuszewskiego z ul. Dąbrowskiego. Jego pogrzeb będzie we wtorek o g. 13.00. Odeszła też do wieczności śp. Magdalena Jarocka zd. Gackowska, jej pogrzeb w poniedziałek o g. 13.00 w Bydgoszczy na cment. komunalnym przy ul. Wiślanej, a wcześniej Msza św. w kościele św. Jadwigi o g. 11.00. Zmarłych naszych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz, Panie.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka