Maj 24 2019 21:06:20
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 16. marca 2014 r.

1. Dzisiejsza, 2 niedziela Wielkiego Postu, to niedziela „Ad gentes”. Dzień modlitwy i postu, jako pomoc misjonarzom. Do skarbony możemy złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania pasyjne głosi w tym roku Ks. Maciej Reszel z Kaczor. Następnie Msza św.

3. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 16.00. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla starszych po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższą środę Uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła, patrona mężczyzn, ojców, rodzin. Zapraszam do wspólnej modlitwy całe rodziny.

5. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy za dwa tygodnie, od niedzieli 30 marca. Prowadzić je będzie ks. Zenon Rutkowski z Inowrocławia. Zarezerwujmy sobie czas, byśmy jak najpełniej mogli i chcieli skorzystać z nauk rekolekcyjnych. Szczegółowy plan podam za tydzień.

6. Spowiedź święta przed świętami w naszej parafii będzie w czwartek 10 kwietnia.

7. Za tydzień we wtorek w Bydgoszczy odbędą się uroczystości 10-lecia istnienia naszej diecezji, pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce.

8. Natomiast w środę 26. marca przypadnie w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Dzisiaj w Domu Kultury od godz. 9.00 do 14.00 możemy oddać krew. Zachęcam wszystkich, którzy mogą to uczynić. Pamiętajmy, by mieć przy sobie dowód osobisty.

10. W najbliższą środę zapraszam osoby zbierające ofiary na cele remontowe, na spotkanie podsumowujące, po Mszy św. na plebanię.

11. Przy wyjściu u ministrantów do nabycia Przewodnik Katolicki. Temat numeru to postać św. Józefa, załączony jest obrazek z modlitwą do św. Józefa.

12. Zapraszam młodzież kl. III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do bierzmowania, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka