Maj 23 2019 15:42:10
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 23. marca 2014 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. A po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

2. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 16.00. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla starszych po Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek w Bydgoszczy uroczystości 10-lecia naszej diecezji. Szczegóły na afiszu. W związku z udziałem delegacji z naszej parafii Msza św. we wtorek później, o godz. 18.00. Jest to uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. Natomiast w środę przypada u nas całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00. Następnie proponuję taki Plan adoracji: od 10.00 Grabionna i Ks. Skargi, Brzostowo, Aleja Brzostowska; od 11.00 Wolsko i Drzymały, ul. Poniatowskiego; od 12.00 Arentowo, Huby; od 13.00 Konopnickiej, Szkolna i Dąbrowskiego; od 14.00 Racławicka i Plac Wolności; od 15.00 Kościuszki; od 16.00 Ogrodowa, Słoneczna, Romanowskiego, Matki Różańcowe. Na zakończenie o godz. 17.00 Msza św.

5. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od przyszłej niedzieli 30 marca. Prowadzić je będzie ks. Zenon Rutkowski z Inowrocławia. Zarezerwujmy sobie czas, byśmy jak najpełniej mogli i chcieli skorzystać z nauk rekolekcyjnych. Nauki w sobotę i niedzielę na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach. Na godz. 9.30 szczególnie zapraszam wszystkich Strażaków i ich rodziny z całej parafii, jeśli jest możliwe to w mundurach, z udziałem pocztów sztandarowych. Na godz. 11.00 zapraszam wszystkie dzieci i młodzież. W kolejnych dniach od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Dzieci i młodzież gimnazjum z całej naszej parafii, będą miały swoją naukę rekolekcyjną po południu o godz. 16.00 w kościele. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie udziału dzieci w rekolekcjach parafialnych.

6. Tydzień temu, 43 osoby chciały oddać krew, względy zdrowotne pozwoliły oddać krew 35 osobom – łącznie uzbierało się ok. 16 litrów krwi. Sprawozdanie i zdjęcia są na stronie internetowej naszej parafii. Dziękuję Dawcom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób angażują się w nasze akcje.

7. Dziękuję też za ofiary złożone na wykonane prace remontowe przy kościele.

8. Zwracam się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu generalnych porządków przy kościele. Zapraszam w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Niech nas będzie więcej niż zwykle. Potrzebne będą grabie, miotły. Niech ta praca przed rekolekcjami będzie wyrazem naszej troski o piękno otoczenia kościoła. Pomoże też młodzież – kandydaci do bierzmowania.

9. Bóg powołał z naszej wspólnoty śp. Teresę Ligenza z Arentowa, której pogrzeb odbył się w piątek w Grabównie. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka