Maj 27 2019 09:21:03
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 30. marca 2014 r.

1. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Zenon Rutkowski, a które potrwają do środy. Dziś nauki na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach. Od jutra plan następujący:

Msze św. z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 9.00 i 18.00.

Nauka dla wszystkich dzieci i młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii każdego dnia do środy o godz. 16.00.

Zapraszam WSZYSTKICH PARAFIAN!!! W czasie rekolekcji będzie okazja do spowiedzi św. Natomiast później dzień spowiedzi w naszej parafii będzie w czwartek 10. kwietnia.

2. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Od godz. 14.00 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży. O g. 15.00 Msza św. i zaraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez dzieci. Dzieci przynoszą ze sobą krzyżyki. Potem dalej okazja do spowiedzi dla starszych i w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą różańcową za zmarłych z wymieniankami rocznymi i Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej też jeszcze będzie Droga Krzyżowa. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzę w piątek od g. 9.00.

3. W sobotę 5. kwietnia po Mszy św. wieczornej, pierwsze nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. W związku ze zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II, jest wiele ciekawych artykułów i informacji na ten temat. Warto się z tym zapoznać. Zachęcam do lektury.

5. W przyszłą niedzielę do skarbonki będziemy mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Dziękuję bardzo za pomoc przy porządkowaniu terenu przy kościele i na cmentarzu. Dzieciom, młodzieży i starszym. Ofiarowany czas Pan Bóg doceni i na pewno Wam wszystkim odda w stosowny sposób. Bóg zapłać.

7. Na cmentarzu pojawiły się nasze wspólne konewki, grabie, haczki i miotły, z których można korzystać. Znajdują się przy wejściu, tam gdzie jest ujęcie wody, w otwieranej skrzyni. Niech nam służą. Dbajmy i porządek na cmentarzu, proszę nie wyrzucać śmieci za płot, zróbmy tych kilka kroków do śmietnika. Nie wieszajmy też tych różnych pojemników na nagrobkach, gałęziach i płocie, bo nie wygląda to estetycznie.

8. Za tydzień w niedzielę od godz. 13.00 w Domu Kultury jarmark wielkanocny. Więcej szczegółów na afiszu w gablocie. Dochód przeznaczony będzie na TPD przy naszej szkole.

9. Zakończyli swoje ziemskie życie śp. Lech Cabański z Arentowa, pochowany w Pile i śp. Ryszard Zawistowski z ul. Kościuszki, pogrzeb był w piątek. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka