Maj 27 2019 09:13:49
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 20. kwietnia 2014 r.

Wszystkim Wam drodzy Parafianie i Goście, życzę: radosnego i pełnego pokoju spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, który nam wszystkim mówi, jak swoim uczniom: „POKÓJ WAM!!!” Przyjmijmy ten dar pokoju i „nie lękajmy się”. „Wypłyńmy na głębię” i zanurzmy się w Bożym Miłosierdziu. Pozwólmy Jezusowi być obecnym w naszym życiu, w naszych domach, w naszych parafiach i wołajmy: „JEZU, UFAM TOBIE”…

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 6.00; 9.30 i 11.00.

2. Jutro II dzień Świąt - Msze św. o godz. 8.00; 9.30 i 11.00 – modlimy się i wspieramy ofiarą Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Trwa teraz Oktawa Wielkanocy, w piątek wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela, to Święto Miłosierdzia Bożego, dzień kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Uroczystość w Watykanie rozpocznie się o godz. 10.00 transmitowana m.in. przez Telewizję TRWAM, TVP 1.

5. Przygotujmy się do tego w czasie wieczornego czuwania w sobotę 26 kwietnia! O godz. 20.00 dodatkowa Msza św. i czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim. W czasie czuwania odmówimy wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia i zapalimy „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia”. Będzie też poświęcenie nowego obrazu św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Przynieśmy lampiony lub znicze, które zapalimy i zabierzemy do swoich domów. W przyszłą niedzielę Msze św. o zwykłej porze.

6. Serdecznie dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy pomagali w jakikolwiek sposób przed Świętami: za ofiarowane kwiaty, za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki, za pomoc przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.

7. Przewodnik Katolicki dzisiejszy numer z książką w cenie 9,90 zł do nabycia przed kościołem u ministrantów.

8. W najbliższą środę po Mszy św. zapraszam chętnych do pomocy przy festynie parafialnym. Spotkanie organizacyjne na plebanii.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka