Styczeń 26 2020 22:09:45
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 27. kwietnia 2014 r.

Kanonizacja Jana Pawła II oraz Jana XXIII 1. Dzisiejsza niedziela, to Święto Miłosierdzia Bożego, dzień kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Uroczystość w Watykanie rozpocznie się o godz. 10.00 transmitowana m.in. przez Telewizję TRWAM, TVP 1.

2. Wczoraj wieczorem podczas czuwania modlitewnego poświęciliśmy nowy obraz św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Zapaliliśmy „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia”. Można też teraz po Mszy św. zapalić swoją lampkę i to światło papieskie zanieść do domu jako znak jedności wszystkich Polaków. Postarajmy się też o udekorowanie naszych domów flagami w barwach narodowych i papieskich. Niech to historyczne wydarzenie pomoże nam wszystkim w przylgnięciu na nowo do Boga, w naszym wołaniu „Jezu, ufam Tobie…”

3. Przy wyjściu z kościoła są małe książeczki poświęcone św. Janowi Pawłowi II, które proszę zabrać sobie w prezencie od proboszcza.

4. Do nabycia w zakrystii jest też płyta „Miłość mi wszystko wyjaśniła”… na kanonizację, z poezją Papieża Wojtyły i podkładem muzycznym, w wykonaniu artystów polskich. Ta płyta wydana została w ramach akcji „Bilet dla brata”. Nabywając płytę w cenie 20,- zł. wspomożemy przyjazd młodzieży z biedniejszych krajów Wschodu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w 2016r. Może to być nasz „DAR SERCA” w dzisiejsze Święto Miłosierdzia, a św. Jan Paweł II mówił nam o „wyobraźni miłosierdzia”.

5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele będą po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę przemiennie, za tydzień po Mszy św. o 8.00. Gromadźmy się też wspólnie przy krzyżach i figurach w naszych miejscowościach.

6. W sobotę – 3 maja Święto Narodowe. W liturgii uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 9.30 i 11.00 Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Chorych nawiedzę wyjątkowo za tydzień 9 maja. Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek od godz. 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci do nabycia u ministrantów.

9. W niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy razem ze Strażakami z racji dnia Patrona – św. Floriana. Poświęcimy wtedy drabinę, którą nabyła nasza jednostka i inny sprzęt ratowniczy.
Zapraszam Strażaków z całej parafii do pomocy przy porządkach wokół kościoła. W piątek o godz. 18.00 byśmy wspólnymi siłami mogli wykosić trawę na skarpach. Zapraszam Druhów i druhny. Przydadzą się kosiarki żyłkowe i miotły.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka