Maj 27 2019 09:13:40
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. czerwca 2014 r.

1. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia w łączności z Mszą św. odmawiamy wspólnie Litanię.

2. Za tydzień w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. W przyszłą niedzielę w całej Polsce, na prośbę CARITAS, również u nas, będzie zbiórka ofiar na pomoc powodzianom.

4. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przed kościołem. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci numer czerwcowy.

5. W pierwszy piątek od godz. 9.00 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od 14.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i o 15.00 Msza św. Dalej od 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Przed Mszą św. o 17.00 modlitwa różańcowa z wymieniankami rocznymi za zmarłych.

6. Zbliża się nasz VI Parafialny Festyn, za dwa tygodnie w niedzielę 15. czerwca. Odbędzie się na boisku w Brzostowie. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Fanty do loterii, można jeszcze przynosić w tym tygodniu na plebanię. Na wszystkich czekają różne atrakcje, będą gry i zabawy – dla rodzin, rozgrywki piłkarskie dzieci. Będzie też pokaz drabiny strażackiej. Jeszcze raz zwracamy się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta do kawiarenki. Prośmy Boga o dobrą pogodę i błogosławieństwo. Przygrywać będzie zespół „???”. I na koniec jeszcze serdeczna prośba, chcemy by było to popołudnie szczególnej zabawy. Niech to będą godziny spędzone wspólnie jako RODZINA !!! Zaprośmy gości spoza parafii, naszych bliskich i znajomych. Spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu w środę na plebanii po Mszy św.

7. We wtorek na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce rowerowej do Częstochowy od 7 do 11 lipca br. w celu konkretnego zapisania się i omówienia szczegółów wyjazdu. Proszę przyjechać rowerem, bo będzie wspólny kolejny trening.

Wszystkim Dzieciom w Dniu ich Święta życzę dużo dziecięcej radości, miłości od rodziców, dziadków i wszystkich bliskich.
Niech Pan Jezus przytula wszystkie dzieci do swego Najświętszego Serca !!!


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka