Maj 23 2019 15:18:19
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 8. czerwca 2014 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy wszyscy swoje serca i umysły na Jego dary. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

2. Dzień jutrzejszy to II dzień Zielonych Świąt, święto Maryi, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

3. Każdego dnia w łączności z Mszą św. nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.00 w Grabównie młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Ks. Proboszcz zaprasza na próby w kolejne dni: środa, czwartek i piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.30. Obecność wszystkich obowiązkowa. W czwartek po próbie będzie spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodzin w Grabównie.

5. W czwartek po nabożeństwie majowym spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu. Zapraszam na plebanię. Dziękujemy za ofiarowane fanty do loterii, można je jeszcze przynosić na plebanię do czwartku.

6. Na początku lipca odbędzie się II pielgrzymka rowerowa do Częstochowy. Można cały czas się zgłaszać i zapisywać u mnie.

7. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

8. Dziś i jutro w Górce Klasztornej uroczystości odpustowe.

9. Festyn Parafialny – w przyszłą niedzielę 15.VI. Miejsce Festynu – boisko w Brzostowie. Rozpoczęcie o g. 15.00. Dziękujemy za ofiarowane fanty do loterii, można je jeszcze przynosić na plebanię do środy. Zachęcamy też do przejrzenia naszych półek z książkami, może mamy takie pozycje przeczytane lub, z których wyrosły nasze dzieci np. bajki, lektury itp., a które może komuś innemu się przydadzą. Będzie więc ten kiermasz o umownej nazwie „wszystko za 5,- zł” bo może się zdarzyć, że i jakąś dobrą książeczkę dla dzieci nabędziemy za symboliczne 2,- zł. Na wszystkich czekają różne atrakcje. Jeszcze raz zwracamy się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta i dostarczenie go w przyszłą sobotę wieczorem lub niedzielę od 10.00 do świetlicy w Brzostowie lub w Miasteczku do pp. Osowskich na ul. Kościuszki. Przypominam, że dochód z Festynu zasila konto na cele wykonanych już prac przy kościele, za które teraz trzeba nam w ratach płacić.

10. W dniu 23.06.2014 (poniedziałek) od godz. 13.00 w przychodni lekarskiej odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych tętniczych i żylnych oraz USG tarczycy. Badania wykonywane są na profesjonalnym nowym aparacie. Badanie jest ODPŁATNE. Cena jednego badania to 55,- zł. Bliższe informacje w przychodni jak również na afiszu w gablocie.

11. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała pomyślmy już o dekoracji ołtarzy, naszych domów, dziewczynki do sypania kwiatków niech już też o tym myślą.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka