Maj 23 2019 14:56:47
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 22. czerwca 2014 r.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 11.00). Gromadźmy się licznie na wspólnej modlitwie. Zakończenie oktawy w czwartek. Po procesji poświęcenie wianków i ziół. Składam serdeczne podziękowania rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała oraz tym, którzy im pomagali, za dekorację naszych domów i ulic przy trasie procesji, dziękuję Druhom Strażakom, Paniom i Panom niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, Paniom Katechetkom, ministrantom, Panu Organiście i wszystkim za wspólną i piękną modlitwę.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu.

3. Jutro Dzień Ojca, wszystkim Tatom życzymy, by św. Józef był dla nich wzorem ojcostwa i wypraszał potrzebne łaski u Pana Jezusa.

4. We wtorek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. W niedzielę za tydzień Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególnie wspieramy modlitwą Ojca Św. Franciszka.
U nas przeżywać będziemy uroczystość 50-lecia kapłaństwa pochodzącego z naszej parafii Ks. Stanisława Herby, pracującego obecnie w USA. Zapraszam wszystkich na godz. 11.00 do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Kazanie wygłosi Ks. Kanonik Józef Warczak.

6. W niedzielę w Dziembowie i Rudnej odpust. Suma o godz. 12.00.

7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. w kościele o godz. 9.00 dla wszystkich dzieci i młodzieży. Natomiast już w czwartek o 13.00 Msza św. dla uczniów klas III gimnazjum i klas VI.

8. Po Mszy św. do nabycia Przewodnik Katolicki.

9. Przeżyliśmy VI Festyn Parafialny. Pan Bóg nam dał bardzo ładną pogodę i pobłogosławił. Dziękuję za liczny udział dzieci, starszych Parafian i Gości, za radość, uśmiech, życzliwość. Dziękuję wszystkim zaangażowanym przy konkretnej pracy, którzy ofiarowali swój trud, pot i czas oraz tym, którzy ofiarowali (różne dary na fanty, ciasto, ziemniaki, produkty spożywcze itd.) Tym WSZYSTKIM OSOBOM jeszcze raz serdecznie dziękuję!!!!!!! Dziękuję również Panu Wójtowi za użyczenie i pracownikom z Urzędu Gminy, za rozstawienie sceny i namiotu, a Druhom Strażakom za aktywną pomoc i transport. Panu Adamowi Budnikowi za nagłośnienie. WSZYSTKIM, na których zawsze można liczyć DZIĘKUJĘ !!!!! Na koniec dziękuję jeszcze raz za hojność, bo udało nam się zebrać kwotę 9375,- zł, wpłaconą na konto parafialne.

10. Dziękuję też za ofiary na pomoc powodzianom, kwotę 650,- zł przekazałem do Caritasu.

11. Zainteresowanych pielgrzymką do Niepokalanowa odsyłam do p. Katechetki Ewy.

12. 7 lipca wyrusza pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Wspólny trening we wtorek o godz. 19.00 zbiórka przy krzyżu.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka